Inwestycje drogowe w powiecie czekają na projekt rozbudowy

Pruszków

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie ogłosiło przetarg na przygotowanie projektu rozbudowy ulicy oraz skrzyżowania na terenie powiatu. Zadanie podzielono na dwie części.

Na rozbudowę czeka ul. Kosowska w Parolach (gm. Nadarzyn). Jest to droga łącząca Parole z Kosowem. Rozbudowie podlegać będzie cała droga, od ul. Szerokiej do granicy powiatu (czyli do ul Żytniej. W planach są roboty na ponad 780-metrowej drodze.

W planach przebudowy jest wymiana nawierzchnia drogi, nowe chodniki oraz zjazdy. Dodatkowo rozbudowane zostanie skrzyżowanie ul. Kosowskiej i Szerokiej. Znajdzie się tam także nowe oświetlenie, czy rowy odparowujące i budowa kanału technologicznego.

Drugą częścią zadania będzie przebudowa skrzyżowania Al. Krakowskiej i ul. Pruszkowskiej w Raszynie. W ramach tego zadania skrzyżowanie będzie dostosowane do skrętu w lewo (do i z) ul. Pruszkowskiej. Pojawią się tutaj także doświetlone przejścia dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna.

Na wykonanie całego zadania wykonawca będzie miał min. 98 dni, a maksymalnie 126 dni. Oferty można składać do 4 stycznia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.