Intensywne działania grodziskiego Eko-Patrolu

Grodzisk Maz.

Strażnicy miejscy z grodziskiego Eko-Patrolu nie narzekają na nudę. W ostatnich tygodniach otrzymali kilkanaście zgłoszeń.

Funkcjonariusze Eko-Patrolu najczęściej otrzymują zgłoszenia dotyczące zabłąkanych lub rannych psów i kotów. Ale nie brakuje też nieco bardziej „egzotycznych” wezwań. Jedna z ostatnich interwencji dotyczyła rodziny kaczek. Mama wraz z siedmioma maluchami utknęły w zamkniętym zbiorniku przeciwpożarowym. Małe kaczuszki nie były w stanie wydostać się ze zbiornika. Funkcjonariusz Eko-Patrolu ustalił zarządcę zbiornika, który niezwłocznie w celu udzielenia pomocy przyjechał na miejsce i otworzył bramę. Strażnik miejski odłowił kaczki i przewiózł je w bezpieczne miejsce. Teraz rodzinę kaczek można spotkać na Stawach Goliana.

Dodatkowo funkcjonariusze otrzymali kilka zgłoszeń o zaskrońcach oraz żmijach przebywających na posesjach na terenie gminy. W każdym przypadku bez problemu udało się odłowić węże i przewieźć je w miejsca oddalone od zabudowań w ich naturalne środowisko. Były również zgłoszenia dotyczące rannych gołębi oraz innych ptaków, którym również udało się pomóc, a w niektórych przypadkach wręcz uratować życie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.