IMGW: Uwaga na burze z gradem

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alarmy pierwszego stopnia przed burzami w naszym regionie.

W Polsce mogą pojawiać się niebezpieczne zjawiska pogodowe. Na terenie Mazowsza przewidywane są burze. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 35  mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – informuje IMGW

Ostrzeżenie obowiązuje w środę 24 maja od godziny 13.00 do godz. 23.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk na terenie powiatów pruszkowskiego i grodziskiego to aż 80 proc.

Według IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “IMGW: Uwaga na burze z gradem”

  1. KomsomolskajaPrawda pisze:

    Burza zweryfikuje niedbalstwo lokalnych samorządów jeśli chodzi o utrzymanie infrastruktury odwodnieniowej ulic…będą pierwsze zalane piwnice, podtopienia itp…
    Powiedzą, że pada to musi być kałuża ! ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły