IMGW ostrzega: Uwaga na burze

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed burzami w naszym regionie.

W Polsce mogą pojawiać się niebezpieczne zjawiska pogodowe. Na terenie Mazowsza przewidywane są burze. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – informuje IMGW

Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku od godz. 15.00 do wtorku do godz. 00.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk na terenie powiatów pruszkowskiego i grodziskiego to aż 80 proc.

Według IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “IMGW ostrzega: Uwaga na burze”

  1. eh,.. pisze:

    Gdzie te burze? Czekam, nie podlewałem ogródka bo miało padać, a teraz nie można podlać bo wody brakuje,. do kogo wystąpić o odszkodowanie za uschnięte rośliny? 🙂

  2. Brwinowianin pisze:

    Sucho jak pieprz , trawa brwinowianinowi nie rośnie, nigdy nie oczekiwałem deszczu bo wolę słońce.
    w Lidlu podrożały orzeszki nerkowca i serek piątnica, a miało być tak pięknie przecież 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły