IMGW ostrzega: Uwaga na burze

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed burzami w naszym regionie.

IMGW po raz kolejny wydało alerty pogodowe. W całym kraju obowiązuje alert ostrzegający przed burzami. W naszym regionie prawdopodobieństwo ich wystąpienia to aż 85 proc. . – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h Lokalnie grad – informuje IMGW

Ostrzeżenie obowiązuje w sobotę 25 maja między godzinami 14.00 a 23.00.

Według IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.