IMGW ostrzega: będzie upalnie i burzowo

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed upałem i drugiego stopnia przed burzami w naszym regionie.

W Polsce mogą pojawiać się niebezpieczne zjawiska pogodowe. Na terenie Mazowsza przewidywane są upały. – Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C – informuje IMGW

Ostrzeżenie obowiązuje w środę od godz. 12.00 do godz. 19.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia upału  na terenie powiatów pruszkowskiego i grodziskiego to aż 90 proc.

IMGW ostrzega również przed burzami. Tu synoptycy wydali alert drugiego stopnia. — Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad – czytamy w komunikacie.

Ostrzeżenie obowiązuje w środę od godz. 14.00 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia burzy na terenie powiatów pruszkowskiego i grodziskiego to aż 85 proc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “IMGW ostrzega: będzie upalnie i burzowo”

  1. Brwinowianin pisze:

    oj będą zalania i podtopienia – BĘDĄ !!!,
    Jest syf na drogach jak nigdy wcześniej ! Po 1989 roku, czyli (rzekomych) zmianach ustrojowych pierwszy raz mamy sytuację, że jeszcze po zimie nie sprzątnięto piachu z chodników, przy krawężnikach, a studzienki odwodnieniowe ulic są pozapychane i pozarastane zielskiem .
    Komuniści POwrócili i widać tego efekty gołym okiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły