Ile dni wolnych w 2023r?

Region

Kiedy zaplanować urlop, by mieć możliwie jak najwięcej wolnego, ale nie stracić dni urlopowych? Podpowiadamy.

Już pierwszy tydzień nowego roku przynosi nam prezent. To Święto Trzech Króli, które wypada w najbliższy… piątek! Tym samym mamy pierwszy przedłużony weekend w nowym roku.

Najbliższe święto, czyli Wielkanoc wypada 9 i 10 kwietnia, co z automatu daje nam przedłużony o poniedziałek weekend.

Kolejna okazja do odpoczynku to oczywiście majówka. A ta w 2023r. wypada bardzo korzystanie. 1 maja to poniedziałek, a 3 maja to środa. Wystarczy zatem wziąć wolne 2 maja i możemy cieszyć się pięciodniową majówką! Gdyby pokusić się o wzięcie wolnego jeszcze 4 i 5 maja to mamy aż…9 dni wolnego i to przy wykorzystaniu tylko trzech dni urlopowych!

Podobnie będzie w przypadku Bożego Ciała, które przypada na czwartek 8 czerwca. Tu trzeba wziąć wolny piątek i znów mamy 4 dni wolnego. A jeśli wykorzystamy urlop od poniedziałku to wolny będziemy mieli cały tydzień.

Przedłużony weekend mamy również w sierpniu. Bowiem w 2023 r. 15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego, to wtorek. Zatem wystarczy, że weźmiemy urlop w poniedziałek i znów mamy 4 dni wolnego.

Ostatnia okazja na długie weekendy wypada w listopadzie. 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych 1 listopada wypada w tym roku środę. Biorąc jeszcze dwa dni wolnego np. 30 i 31 października lub 2 i 3 listopada znów mamy 5 dni wolnego. Jeśli zdecydujemy się tu wziąć urlop we wszystkie 4 dni to wolnych będziemy mieli aż 9 dni/ Kolejne listopadowe święto, czyli Święto Niepodległości (11 listopada) wypada w sobotę. Tu warto pamiętać, że zgodnie z kodeksem pracy w takiej sytuacji mamy jeden dzień wolnego do odbioru!

Święta Bożego Narodzenia wypadają w tym roku w poniedziałek i wtorek. Warto zaznaczyć, że niedziela 24 grudnia będzie w tym roku… niedzielą handlową. Jeśli w tym okresie uda nam się wziąć urlop od 27 do 29 grudnia to będziemy mieli aż dziewięć dni wolnego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Ile dni wolnych w 2023r?”

  1. Rabul pisze:

    O bardzo dobrze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły