III miejsce dla Teatru Wielkie Jajo z Pruszkowa

Region

15 marca o godzinie 10.00 na Dużej Scenie Teatru im. JuliuszaSłowackiego w Krakowie odbył się X Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2010. Festiwal organizowali: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko’’ oraz Fundacja im. Brata Alberta.

W tym roku do festiwalowych eliminacji przystąpiło 50 zespołów teatralnych i 31 wokalistów z 53 ośrodków. Zgodnie z regulaminem, w Teatrze im. J. Słowackiego zaprezentowali się zwycięzcy z pięciu regionów naszego kraju.

W eliminacjach III miejsce zajął Teatr Wielkie Jajo ze Specjalnego Ośrodka
Szkolno – Wychowawczego w Pruszkowie. Zespół teatralny przygotował przedstawienie „Moje nie moje’’.

Teatr jest jedną z wielu form zajęć i warsztatów prowadzonych w placówce, która oferuje swoim uczniom wiele możliwości wszechstronnego rozwoju.

Inicjatorką i osobą prowadzącą zajęcia teatralne jest Magda Edelman ze Stowarzyszenia K40. W projekcie uczestniczyli ponadto scenograf Weronika Karbowska, psycholog Hanna Bralak oraz pedagog SOSW Małgorzata Syga.

Sukces „teatralnej trupy’’ ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego spowodował, że dzieci wraz z opiekunami zostali zaproszeni do uczestnictwa w Finale Festiwalu w Krakowie i otrzymali „Alberciki’’ ( których autorami są podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Otłoczynie), dyplomy wykonane przez wydawnictwo „Pergamena’’ oraz nagrody rzeczowe.

Pobyt w takim miejscu jest dla naszych podopiecznych, ogromnym wyróżnieniem. Festiwal ALBERTIANA jest unikalną imprezą promującą twórczość teatralną i muzyczną osób niepełnosprawnych z całej Polski. 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.