„Idę do urzędu” – mówi petent. „Idę do petenta” – mówi… urzędnik.

Grodzisk Maz.

Urząd Gminy Grodzisk Mazowiecki uruchomił ciekawą i, co ważne, przydatną usługę Mobilnego Urzędnika. Co będzie można załatwić w ten sposób i dla kogo stworzono tę usługę?

Jak na 500-letnie miasto, trzeba przyznać, że Grodzisk Mazowiecki stawia na innowacyjność. Mediateka, budynek Urzędu, czy deptak – to namacalne, fizyczne ślady nowoczesności w Grodzisku. Teraz Urząd Gminy wprowadza dość nowatorską usługę, która, śmiało można by rzec, wyróżnia samorząd na tle regionu. To także swoisty ukłon w stronę mieszkańców, którzy z pewnych względów (złamana noga, choroba itp.) nie mogą załatwić sprawy urzędowej osobiście.

Mobilny Urzędnik został wprowadzony zarządzeniem ze stycznia 2022 roku, ale dopiero teraz doczekał się realizacji. Jakie sprawy będzie można załatwić z Mobilnym Urzędnikiem?

Listę spraw znajdujemy w regulaminie, który jest załącznikiem do zarządzenia. Będzie to m. in. dotacja na budowę przyłącza do sieci gazowej, wymianę pieca węglowego na gazowy lub elektryczny; złożenie wniosku i zgłoszenia o usunięcie drzew i krzewów; utylizacja azbestu; kastrację zwierząt.

Usługę Mobilny Urzędnik stworzono z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, seniorach 65+ oraz takich, które czasowo lub trwale nie mają możliwości dotarcia do urzędu. Rzecz jasna jest to pomoc skierowana do mieszkańców gminy Grodzisk Mazowiecki zamieszkałych i, co ważne, przebywających w jej granicach administracyjnych. Poza granicami gminy usługa nie będzie realizowana.

Jak będzie można „zamówić” Mobilnego Urzędnika? Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie lub mailowo. Można poprosić także sąsiada, opiekuna prawnego, czy kogoś z rodziny, za pomocą formularza. Usługa jest bezpłatna. Szczegóły usługi znajdziecie tutaj.

A Wy jak myślicie? Czy to dobry pomysł dla innych samorządów? Chcielibyście mieć możliwość załatwienia sprawy urzędowej mimo np. złamanej nogi?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.