I etap budowy „Kościucha” na finiszu [FOTO]

Budowa nowego gmachu Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie idzie pełną parą.

Już od kilku lat okoliczne placówki oświatowe cieszą się nowymi siedzibami. W końcu nadszedł czas na LO im. T. Kościuszki. Przez blisko 50 lat budynek liceum składał się z sali gimnastycznej, baraku z salami lekcyjnymi oraz czteropiętrowego budynku z salami lekcyjnymi i pomieszczeniami administracji. We wrześniu 2006 roku na miejscu starej sali gimnastycznej oraz baraków otwarto nową część szkoły. Zlokalizowano w niej nową, pełnowymiarową salę gimnastyczną wraz z zapleczem, sale lekcyjne, oraz gabinety psychologa i pedagoga Powiat Pruszkowski zdecydował się rozpocząć pracę nad przebudową pozostałej starej części budynku.

Inwestycja wystartowała w połowie ubiegłego roku, a dziś pierwszy etap prac zbliża się do finiszu. – Obecnie kończymy I etap budowy nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie, której realizację określa się na 98%! Kontynuowane są roboty elektryczne i sanitarne oraz czynności związane z zagospodarowaniem terenu. Trwają prace porządkowe i kompletowane jest wyposażenie. Przeprowadzane są również próby i odbiory na instalacjach – wylicza Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski. – To wszystko oznacza, że już wkrótce społeczność liceum rozpocznie nowy etap w swojej historii i będzie cieszyć się nowoczesnym budynkiem spełniającym najwyższe standardy! – dodaje.

W drugim etapie planowane jest wybudowanie II części budynku i modernizacja sali gimnastycznej. Całość uzupełnią prace związane z zagospodarowaniem terenu obejmujące budowę boisk zewnętrznych.

Termin zakończenia wszystkich prac to 30 czerwca 2024r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “I etap budowy „Kościucha” na finiszu [FOTO]”

  1. dsd pisze:

    pamiętam jak ówcześni zarządzający tym liceum fundowali uczniom takie atrakcje jak obowiązkowe obchodzenie miesięcznicy smoleńskiej czy wiwatowanie imienia i nazwiska wielkiego wodza 4 RP XD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły