Hurtownia Jakomex znów dała znać o sobie

Region

Na jesieni ubiegłego roku w wydaniu WPR pisaliśmy o hurtowni Jakomex,która mieści się w Regułach. Swoją działalnością uprzykrza życie okolicznym sąsiadom. Przy okazji zimy firma pokazała swoje gorsze oblicze.

Hurtownia Jakomex znajduje się zaledwie kilka metrów od posesji mieszkalnych. Wydziela hałas, który jest ponad normy. Załadunek towarów żywnościowych odbywa się na otwartej przestrzeni, gdzie nie są zachowywane normy sanitarne. Szczegóły przeczytasz tutaj.

Od naszej publikacji minęło kilka miesięcy, przyszła zima, a w całej sytuacji nic się nie zmieniło. Co więcej, ostatnio Jakomex znalazł nieprawdopodobny sposób na pozbycie się śniegu z własnej posesji.

Mieszkańcy będący sąsiadami hurtowni poinformowali nas, że śnieg trafił w okolice pobliskiego parku, w którym jest starodawny drzewostan. Chałda została umiejscowiona tuż obok drzew. Sprzęt, który przewoził śnieg, przejeżdżał przez cały park. Co najgorsze jednak, śnieg ten jest zabrudzony. To na nim w ostatnich tygodniach odbywał się załadunek tirów. Są więc tam różnego rodzaju chemikalia i inne zanieczyszczenia.

Od kilku dni jest odwilż, więc wkrótce toksyny dostaną się do gruntu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.