Handlował podrobionym sprzętem elektronicznym

Policjanci ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Wólce Kossowskiej zatrzymali 57-letniego obywatela Chin, który handlował podrobionym sprzętem elektronicznym. Skonfiskowano ponad 3300 sztuk sprzętu elektronicznego i kart pamięci.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej Policji przeprowadzili kontrolę w Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że w jednym z punktów sprzedawane są towary ze znakami znanych marek, jednak jakość produktów była bardzo niska, podobnie jak ich ceny.

Szczególna uwagę funkcjonariuszy przykuło stoisko z elektroniką. Tam znaleźli szeroki asortyment słuchawek, smartwatchy, kontrolerów i konsoli do gier, przejściówek do telefonów oraz kart pamięci. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Rzeczy miały znaki towarowe znanych, markowych firm.
Policjanci zabezpieczyli ponad 3300 sztuk towaru znanych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Wstępnie oszacowano wartość strat na kwotę ponad 1 129 500 złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali 57-letniego obywatela Chin, który prowadził sprzedaż „podejrzanych” artykułów na stoisku. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli 12 tysięcy złotych i 300 euro.

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie przedstawili podejrzanemu zarzuty z art. 305 ust 1 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Handlował podrobionym sprzętem elektronicznym”

  1. kpt. ryś pisze:

    dajcie spokój , dziecku kupuję wyłącznie chiński badziew ponieważ zapewne wiecie co 8 latek potrafi zrobić z takich klamotów – wszystko ! a dlaczego mam płacić ciężkie złotówki za jednorazówkę co za tydzień i tak pójdzie do kosza ?? jesteście stróżami prawa – naszymi obrońcami czy ochroniarzami znaków firmowych ? oni straty mają wpisane w koszty a wy moi mili tracicie czas … pozdrawiam Policję i życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym 2023 roku . żebyście ziewali z nudów na dyżurze zamiast uganiać się za debilami i inną patologią . do siego roku moje niebieskie aniołki !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły