Hala Znicz i Lidl upomniane za śnieg na dachach

Region

Zarządca hali Znicz oraz Lidl przy ul. Bohaterów Warszawy zostały upomniane przez Straż Miejską za zalegający śnieg na ich dachach. Funkcjonariusze zobowiązali ich do usunięcia zagrożenia.

W związku z dużą ilością śniegu oraz niskimi temperaturami, które powodują, że śnieg przeradza się w lód, pruszkowska Straż Miejska rozpoczęła prewencyjne kontrole dachów wielkopowierzchniowych. Razem ze strażą pożarną sprawdzili stan odśnieżenia dachów wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych, basen Kapry, kolarską BGŻ Arenę, halę Znicz oraz supermarkety Lidl i Biedronka. Carrefour Express nie był kontrolowany, gdyż śnieg usuwał już w poniedziałek.

W wyniku prewencji Straży Miejskiej i straży pożarnej do usunięcia śniegu ze swoich dachów zobowiązano zarządców hali Znicz i Lidla przy ul. Bohaterów Warszawy. Za niedopatrzenia związane z dbaniem o obiekty podczas zimy grozi mandat od 100 do 500 zł.

– Teraz skontrolujemy bloki Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które mają płaskie dachy – zapowiedział komendant Straży Miejskiej, Włodzimierz Majchrzak.

Jak powiedział nam komendant, problemem są też sople. Straż Miejska otrzymuje wiele sygnałów od mieszkańców. Najczęściej wystarczą ustne napomnienia o usuwanie sopli, czy odśnieżanie. W kilku przypadkach funkcjonariusze Straży Miejskiej wypisali mandaty w wysokości 100 zł.

W sumie, w tym tygodniu, każdego dnia mamy średnio 100 interwencji – powiedział nam Majchrzak.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.