Grodziski sanepid zmieni swoją siedzibę

Region

Obecnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Grodziska Mazowieckiego mieści się w Szpitalu Zachodnim. Niestety dyrekcja placówki medycznej wypowiedziała sanepidowi umowę najmu. Pod koniec roku stacja będzie musiała opuścić szpitalne pomieszczenia.

Starostwo powiatowe znalazło już nowy teren dla PSSE jednak przeniesienie do nowej placówki będzie wymagało sporego wkładu pieniędzy. Nowa siedziba sanepidu ma znajdować się przy ulicy Żwirki i Wigury na terenie dawnej strażnicy. Niestety znajdujące się na terenie budynki wymagają remontu i specjalistycznego przygotowania pomieszczeń.

Obecnie grodziska stacja nie posiada funduszy na taką inwestycję, a z ich pozyskaniem również nie będzie łatwo. Od początku bieżącego roku to wojewoda odpowiada za budżet placówek sanepidu. Obecnie priorytetem dla dyrekcji grodziskiej PSSE jest zdobycie środków na projekt i początek prac.

Sanepid musi opuścić dotychczas zajmowane pomieszczenia do końca roku. Jednak już dziś wiadomo, że do tego czasu nie uda się zaadoptować nowego budynku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.