Grodziski ZWiK zaczyna kolejne inwestycje

Grodzisk Maz.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji przygotowuje się do rozpoczęcia kolejnych inwestycji. Jedna będzie w Grodzisku Mazowieckim, druga – w Chrzanowie Dużym.

24 czerwca ZWiK podpisał umowę na sporządzenie dokumentacji projektowej dla dwóch inwestycji – sieci kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej w ul. Cyraneczki, Czapli i Żurawiej w Grodzisku Mazowieckim, a także w Chrzanowie Dużym. Projekt wykona Zakład Techniki Sanitarnej INSTECH Paweł Bobrowski.

Pierwsze zadanie to zaprojektowanie kanalizacji o długości 1,1 km. Po jej wybudowaniu umożliwi to podłączenie do sieci 51 posesjom. Druga inwestycja – w Chrzanowie Dużym – obejmie 2,9 km odcinek kanalizacji. Tutaj, po wybudowaniu sieci, podłączyć się będą mogły 183 posesje.

Prace nad projektem będą trwać odpowiednio do II i III kwartału 2023 roku. Po ich zakończeniu nastąpi realizacja inwestycji – budowa sieci kanalizacyjnej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.