Grodziski ratusz w konkursie „Modernizacja roku” – głosowanie trwa!

Grodzisk Maz.

Niedawno Mediateka, Szkoła nr 1, a teraz grodziski ratusz ma okazję do zdobycia tytułu „Modernizacja roku”. Głosowanie będzie trwać do 28 września, do godz. 15.00

To szansa na kolejne laury w dziedzinie modernizacji i budowy rozmaitych obiektów użyteczności publicznej. Kilka lat temu Mediateka wygrała cały konkurs, a Szkoła nr 1 wygrała w swojej kategorii. Dzisiaj w konkursie można głosować na budynek Ratusza.

Co wyróżnia tę budowlę? wyróżniającą konstrukcję budynku jest półkolisty kształt, okalający urokliwą, secesyjną willę „Niespodzianka”, usytuowaną w bezpośrednim sąsiedztwie. Nowoczesna konstrukcja fasady szklanej Ratusza stanowi powierzchnię odbicia dla zabytkowej willi – czytamy w opisie kandydata.

Dodatkowo podkreślono rozwiązania techniczne sprzyjające osobom z niepełnosprawnościami oraz przyjazne środowisku. Uwagę zwraca efektowne podświetlenie szklanej fasady oraz zegar z herbem Grodziska Mazowieckiego na żelbetowej części elewacji. To dobry przykład na połączenie nowoczesnej i zabytkowej architektury.

Ratusz znalazł się wśród 75 finalistów z całej Polski. Na razie zajmuje 16 miejsce z 288 głosami na koncie (aktualny lider rankingu ma 1626 głosów). Głosować można tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.