W niedzielę odbyło się uroczyste otwarcie grodziskiego Placu Wolności. Trzeba przyznać, że robi on niesamowite wrażenie zwłaszcza w wieczornej odsłonie.

Rewitalizacja Placu Wolności to idealny przykład walki z tzw. betonozą. Wcześniej to miejsce było pokryte betonową nawierzchnią. Teraz to kolejny zielony punkt na mapie Grodziska Mazowieckiego. – W zakres inwestycji weszła m.in. budowa zbiorników retencyjnych, systemu nawadniania roślin, nasadzenie zieleni przystosowanej do warunków miejskich oraz budowa fontanny, która pozwoli stworzyć mikroklimat i nawilży powietrze, a jednocześnie oczyści powietrze Placu od strony drogi wojewódzkiej. To niewątpliwie kolejna, nowa strefa rekreacji i spotkań mieszkańców w Grodzisku Mazowieckim – podkreślają przedstawiciele grodziskiego magistratu

Oficjalne otwarcie placu po modernizacji odbyło się w niedzielę i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Nie zabrakło wystawy plenerowej, stoiska przybliżającego życie pszczół oraz wielu innych atrakcji.

Jeśli nie mieliście okazji odwiedzić Grodziska w weekend to zachęcamy do wybrania się ta Plac Wolności zwłaszcza na wieczorny spacer. Czemu akurat wieczorny. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia Placu Wolności wieczorową porą. Te wykonał fotograf Marcin Masalski – specjalnie oświetlona zieleń, fontanna z kolorową iluminacją pięknie prezentują się nie tylko w obiektywie wprawnego fotografa. To miejsce trzeba zobaczyć na żywo.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.