Grodziski Plac Wolności pełen zieleni [FOTO]

Końca dobiegają prace związane z rewitalizacją Placu Wolności w Grodzisku Mazowieckim. Beton zastąpiła zieleń. Jak Wam się podoba?

Grodzisk walczy z tzw. betonozą. W tym celu władze miasta postanowiły zamienić wyłożony do tej pory kostka betonową Plac Wolności w zieloną enklawę w centrum miasta. Na oficjalne otwarcie zielonego Placu Wolności trzeba jeszcze poczekać. Otwarcie jest bowiem zaplanowane na 28 sierpnia. Jednak już dziś widać, że plac będzie kolejnym miejscem, które chętnie będą odwiedzać mieszkańcy Grodziska i okolic.

W ramach inwestycji na Placu Wolności wybudowano zbiorniki retencyjne oraz system nawaniania roślin. Nasadzona zieleń jest dostosowana do miejskich warunków, a wraz z fontanną powstanie tu mikroklimat z nawilżonym powietrzem. Dodatkowo zielony bufor pomoże oczyścić powietrze od strony drogi wojewódzkiej. – Będzie to niewątpliwie kolejna, nowa strefa rekreacji i spotkań mieszkańców – podkreślają grodziscy urzędnicy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.