Grodzisk: wkrótce umowa ws. remontu targowiska

Region

Być może w połowie czerwca gmina Grodzisk ogłosi przetarg na modernizację miejskiego targowiska. To jednak zależy od podpisania umowy na dofinansowanie unijne.

O modernizacji targowiska mówi się już od dłuższego czasu. To popularne miejsce wśród mieszkańców Grodziska i okolic. W ramach prac remontowych ma być wymieniona nawierzchnia w alejkach oraz ogrodzenie okalające teren targowiska. Nad stoiskami mięsnymi pojawi się dach. Inwestycja obejmie również budowę parkingu oraz przebudowę pobliskiej ul. Spokojnej.

Jak podaje strona gminy Grodzisk, „najprawdopodobniej w ciągu miesiąca podpisana zostanie umowa pomiędzy gminą Grodzisk Mazowiecki a Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych na dofinansowanie modernizacji targowiska miejskiego. Jeśli to się uda, to w połowie czerwca ruszy przetarg na tę inwestycję, a prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Na pierwszy ogień pójdzie remont ul. Spokojnej wraz z budową parkingu przy targowisku. Całość inwestycji kosztować będzie prawie 13 mln zł, z czego ponad 10 mln pochodzić ma z Unii Europejskiej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.