Grodzisk Maz: Wizualizacja nowej szkoły w Książnicach

Region

Nowa szkoła w Ksiażenicach ma powstać do końca czerwca 2012 roku. Dziś już wiemy jak wyglądać będzie budynek placówki.

Niewysoki obiekt nawiązujący do willowej zabudowy osiedla powstanie na terenie nieodpłatnie przekazanym przez jednego z mieszkańców Ksiażenic. Cały kompleks szkolny w skład, którego wchodzi budynek szkoły, boiska sportowe oraz niewielki staw został zaprojektowany na planie trójkąta.

Oficjalnie wizualizacja szkoły została zaprezentowana 6 grudnia podczas uroczystego odsłonięcia tablicy informacyjnej dotyczącej budowy. Dokładny projekt techniczny ma być gotowy do końca 2010 roku. Początek prac budowlanych wyznaczony jest na pierwsze miesiące 2011 roku.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński zapowiada, że pierwszy dzwonek zadzwoni we wrześniu 2012 r. Do nowej placówki zostaną skierowani uczniowie z filii szkoły numer 4. Obiekt przygotowany jest na przyjęcie 450 dzieci. Rajmund Zaleski, Dyrektor Biura Oświaty z grodziskiego ratusza podkreśla, że ta liczba z pewnością zaspokoi potrzeby mieszkańców Książenic i pobliskich miejscowości za trzy lata, gdy do szkoły trafią sześciolatki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.