Grodzisk zapłaci mniej za stacje ładowania

Grodzisk Maz.

W ostatnim czasie Grodzisk Mazowiecki ogłosił przetarg na budowę dwóch stacji ładowania samochodów elektrycznych. Zgłosiło się 11 chętnych, z czego aż 8 ofert mieści się w założonym budżecie.

Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła przetarg na budowę dwóch stacji ładowania samochodów elektrycznych. Jedna miałaby powstać na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej, a druga przy Ośrodku Kultury, nieopodal skrzyżowania ul. Kościuszki i Spółdzielczej. Każda z nich ma mieć moc między 72 a 100 kW. Do tego muszą one posiadać 2 różne złącza i być odporne na temperatury w przedziale od -35 do 50 stopni Celsjusza.

Wykonawca na realizację tego zadania ma 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Na ten cel grodziski magistrat przeznaczył 465 tys zł.

Do przetargu zgłosiło się 11 firm. Najniższą ofertę złożył PLUGBOX – 233 tys. zł. Możliwe zatem, że Grodzisk wyda dużo mniej niż zakładał. Wybór będzie trudny, bo oferty aż 8 firm mieszczą się w założonym budżecie. Urzędnicy nie podjęli jeszcze decyzji w tej sprawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Grodzisk zapłaci mniej za stacje ładowania”

  1. none pisze:

    Smutne jest to, że takie stacje powstają, po czym są wyłączane na czas nieokreślony, pod różnymi pozorami – „oczekiwanie na odbiór techniczny, „awaria”, itp. De facto tylko stoją i niszczeją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły