Grodzisk zainwestuje w sensory czystego powietrza

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk planuje instalację 20 zestawów czujników pomiaru jakości powietrza wraz z tablicami LED informującymi o wynikach tych pomiarów. To rozwiązanie ma na celu monitorowanie poziomu zanieczyszczeń powietrza.

Zadanie zostało sfinansowane kwotą 380 tysięcy złotych, a jedyna oferta w przetargu, złożona przez firmę Global Innovative Solutions Katarzyna Burda-Świerz, wynosi 361 tysięcy złotych. I to właśnie ta firma zajmie się realizacją tego przedsięwzięcia.

Realizacja inwestycji planowana jest do końca października, a dostarczone czujniki i tablice LED muszą być ze sobą kompatybilne i objęte gwarancją przynajmniej przez 12 miesięcy. Czujniki będą monitorować poziom pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, gwarantując dokładność pomiarów na poziomie plus/minus 15 mikrogramów na metr sześcienny.

W ramach tej inwestycji zostaną także zainstalowane czujniki temperatury, wilgotności powietrza oraz ciśnienia atmosferycznego, aby dostarczyć mieszkańcom kompleksowych informacji na temat jakości powietrza w Grodzisku. Odczyty pomiarów zostaną wyświetlone na specjalnych ekranach LED, rozmieszczonych w różnych miejscach w gminie, umożliwiając mieszkańcom bieżący monitoring jakości powietrza.

Gmina Grodzisk zdecydowała się na ten krok, aby troszczyć się o zdrowie i dobre samopoczucie swoich mieszkańców oraz dążyć do poprawy jakości powietrza w regionie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom monitorującym, wszyscy mieszkańcy będą mogli śledzić stan powietrza w czasie rzeczywistym i podejmować odpowiednie działania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.