Grodzisk: Zabił partnerkę i mieszkał z jej zwłokami. Usłyszał już zarzuty

Grodzisk Maz.

Prokuratura postawiła akt oskarżenia Pawłowi J., który udusił swoją partnerkę. Po zabójstwie ułożył ciało zamordowanej na łóżku i zamknął drzwi od pokoju. Z jej zwłokami mieszkał prawie dwa tygodnie.

Paweł J. i Danuta N. byli parą, razem mieszkali w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Żwirki i Wigury. On rozwodnik, ona była osobą niepełnosprawną. Mężczyzna miał się nią opiekować. Danuta po mieszkaniu poruszała się przy pomocy balkonika.

Zdarzało się, że para nadużywała alkoholu. Zazwyczaj pili piwo lub wódkę. Tak było również w dniu morderstwa na przełomie października i listopada 2021 r. W trakcie wspólnego picia doszło do kłótni. Paweł J. chwycił kobietę za szyję i ją udusił. Po zabójstwie ułożył jej ciało w łóżku, nakrył kołdrą i zamknął drzwi od pokoju.

Przez blisko dwa tygodnie Paweł J. żył w mieszkaniu tak, jakby nic się nie stało. Jadł, spał, oglądał telewizję. Właścicielkę mieszkania zapewniał, że z Danutą wszystko dobrze.

W mieszkaniu Pawła i Danuty 18 listopada pojawiła się znajoma kobiety wraz z córką. Obie martwiły się o Danutę, bo nie miały z nią kontaktu. Dobijały się do mieszkania jednak nikt nie otwierał. Wezwały na miejsce policję. Nim funkcjonariusze pojawili się na miejscu do kobiet zszedł Paweł J. próbował tłumaczyć, że nie otwierał bo „Danuta śpi”. Kilkanaście minut później policja w asyście straży pożarnej dostała się do mieszkania. Funkcjonariusze znaleźli ciało kobiety.

Paweł J. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim. – Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.- W bliżej nieustalonej dacie od 30 października do 18 listopada 2021 r. pozbawił życia pokrzywdzoną, uciskając jej szyję rękoma, co doprowadziło do ostrej niewydolności oddechowo-krążeniowej i skutkowało zgonem – tłumaczyła prokurator.

Pod koniec sierpnia 2022 roku Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia w tej sprawie. Paweł J. od czasu zatrzymania przebywa w tymczasowym areszcie. Sąd wyznaczył już termin pierwszej rozprawy. Ma się odbyć na początku października.

Pawłowi J. za zabójstwo partnerki grozi dożywocie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.