Grodzisk z naturalnym lodowiskiem

Grodzisk Maz.

Od 19 grudnia uruchomiono naturalne lodowisko w Grodzisku Mazowieckim. To jedyne lodowisko w regionie.

Miejscem łyżwiarskiego szaleństwa wybrano Stawy Goliana. Pokrywa lodu została sprawdzona, odśnieżona i przygotowana do zabawy – informują grodziscy urzędnicy.

Ponieważ ślizgawka znajduje się na naturalnym akwenie, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim należy sprawdzić pokrywę lodu. Dzieci powinny zawsze przebywać na lodzie pod opieką dorosłych. Podczas przebywania na lodzie lepiej nie trzymać rąk w kieszeniach (jeśli wpadniecie do wody, łatwiej będzie się wydostać na powierzchnię).

Jeśli tylko usłyszycie trzeszczenie lodu, lepiej natychmiast opuścić taflę. Poza tym na ślizgawce najlepiej przebywać w towarzystwie – dla dobrej zabawy, ale przede wszystkim – bezpieczeństwa.

I najważniejsza zasada – na taflę można wchodzić tylko przy ujemnych temperaturach. Jeśli planujecie w najbliższych dniach wizytę na lodowisku, koniecznie sprawdźcie prognozy pogody. W najbliższych dniach zapowiadane jest ocieplenie, nawet powyżej 5 stopni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Grodzisk z naturalnym lodowiskiem”

 1. Saviq pisze:

  Serio 24.12 ma być 10 st.C
  A teraz tydzień cały czas na plusie
  To jest proszenie się o wypadek

 2. zgred pisze:

  Naturalne lodowisko jest dziś w wielu miejscach

 3. ggr pisze:

  w pruszkowie jest dzisiaj w całym mieście bo jak zawsze czaskoski polewał lodem całą noc i odsalał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły