Grodzisk walczy w konkursie „Inteligentne Przejście”

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki bierze udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska. O wygranej zadecydują głosy internautów, zatem zachęcamy do oddawania głosów.

W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście „smart”. Głosowanie online trwa do 28 marca. Grodzisk znalazł się na liście miast walczących o głosy internautów. Jeśli uda się zdobyć nagrodę to metamorfozę przejdzie przejście na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Armii Krajowej w Grodzisku Mazowieckim.

Głosować na Grodzisk Mazowiecki mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu www.inteligentneprzejscie.pl i postąpić zgodnie z instrukcją. Duże i małe miasta mają równe szanse na wygraną, bo organizatorzy przypisują głosom na każde miasto odpowiednią wagę, proporcjonalne do liczby jego mieszkańców.

A jak działa inteligentne przejście? Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów. Podobne rozwiązania zastosowano na kilku newralgicznych przejściach dla pieszych np. na terenie Pruszkowa.

– Już ponad sto miast w Polsce korzysta z inteligentnych rozwiązań, w tym z przejść dla pieszych „smart”. Nowe technologie mogą zwiększyć bezpieczeństwo również w Grodzisku Mazowieckim, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania w konkursie „Inteligentne przejście” – mówi Daria Drabik – koordynatorka konkursu w Orange Polska.

Głosowanie potrwa do 28 marca i odbywa się na stronie internetowej konkursu: www.inteligentneprzejscie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Grodzisk walczy w konkursie „Inteligentne Przejście””

  1. stary kierowca pisze:

    a mnie życie nauczyło że im bardziej inteligentne przejście tym bardziej debilni są ich przechodnie ! głupców nie żal – to taka aborcja 2.0 na pasach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły