Grodzisk szuka nowego operatora roweru miejskiego

Grodzisk Maz.

Urząd Gminy w Grodzisku Mazowieckim poszukuje nowego operatora dla systemu rowerów miejskich. Ogłoszono przetarg w tej sprawie.

Grodziski Rower Miejski umożliwia zarejestrowanym w nim użytkownikom szybkie i łatwe przemieszczanie się po terenie gminy, ale też zachęca do aktywnego wypoczynku i poznawania gminy. Teraz gmina poszukuje nowego operatora. Jaki obowiązki będą do niego należeć?

Nowy operator będzie miał za zadanie zarządzać i zadbać o bieżące utrzymanie systemu bezobsługowej wypożyczalni rowerów Grodziski Rower Miejski (GRM). W tym mieści się także konserwacja, naprawy, zgłaszanie awarii oprogramowania. Cała umowa będzie trwać od 1 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2026 roku. Operator ma świadczyć usługi w sposób ciągły: przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia w sezonie, tj. od 1 kwietnia do 31 października.

Aktywny System GRM składa się z 92 rowerów, z czego 24 są wyposażone w dziecięce foteliki, 40 sztuk rowerów wyłączonych, z czego 20 będzie zachowanych jako zapasowe. Operator, poza sprawnością rowerów i terminali i stojaków będzie odpowiadał za ich relokację na stacjach priorytetowych (jeśli ich dostępność w ciągu doby spadnie poniżej 2 i na pozostałych stacjach (co dwa tygodnie). Do tego ma bezpłatnie przenieść stację w miejsce nowej lokalizacji oraz zapewnić magazyn na części zapasowe, wyposażenia serwisowego, części elektroniczne ze stacji i same rowery.

Umowa będzie ważna od dnia podpisania do końca 2026 roku. Na oferty gmina Grodzisk Mazowiecki czeka do 12 grudnia, do 12.30.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.