Grodzisk przyjazny rodzinom

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki otrzymał certyfikat „Samorząd przyjazny rodzinie”. Wyróżnienie odebrał wiceburmistrz Tomasz Krupski podczas gali w Warszawie.

Związek Dużych Rodzin „Trzy plus” jest największą w Polsce organizacją rodzinną (zrzesza przeszło 8400 rodzin) istnieje od 15 lat i przez ten czas podjęła wiele inicjatyw na rzecz rodzin. Ich misją jest popularyzacja rodziny wielodzietnej i m.in. walka ze stereotypami i zaliczaniem takiej rodziny do zjawiska patologii.

Jednym z działań wspomagających i niejako nagradzających oraz motywującym samorządy do podnoszenia jakości polityki prorodzinnej jest certyfikat „Samorząd przyjazny rodzinie”. Jednym z siedmiu samorządów, które otrzymały to wyróżnienie jest Grodzisk Mazowiecki. 18 stycznia podczas uroczystej gali w Warszawie certyfikat powędrował na ręce Zastępcy Burmistrza Tomasza Krupskiego.

Polityka rodzinna to najbardziej kreatywna przestrzeń w administracji publicznej, wymaga ciągłych zmian i śmiałych decyzji, ponieważ nie mamy ustawy, która weryfikuje działania na rzecz polityki rodzinnej – przypomniała Judyta Kruk, koordynatorka programu certyfikacji w Związek Dużych Rodzin 3 Plus.

Proces Certyfikacji jest istotnym projektem również dla rozwoju polityki prorodzinnej, w której to obszarze jest wiele tematów do podjęcia. Są to między innymi: polityka mieszkaniowa, polityka edukacyjna, transport, komunikacja, pomoc socjalna, wszelka pomoc na rzecz rodzin, a także budowanie jej pozytywnego wizerunku wśród społeczeństwa – dodają członkowie ZDR3+.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.