Grodzisk poszukuje wykonawcy dokumentacji Domu Seniora

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat opublikował przetarg na opracowanie dokumentacji dla Domu Seniora przy ul. 3 maja.

26 kwietnia 2023 roku na Sesji Rady Miejskiej Grodziska Mazowieckiego podjęto uchwałę w sprawie przystąpienia do zmiany przeznaczenia terenu u zbiegu ul. Mickiewicza i 3 Maja. Dzięki temu będzie możliwe wybudowanie placówki dla osób starszych, którzy wymagają opieki i znajdą się w potrzebie.

Obiekt będzie wybudowany w okolicy czterech dużych osiedli – Dworska, Kopernika, Bairda i Rusałki. – Da to szansę wielu mieszkańcom z tych terenów, pozostania we własnych środowiskach, wśród sąsiadów i rodzin, na terenie dzielnicy, w którą znają – podkreślał grodziski radny, Tomasz Suchożebrski.
Ośrodek będzie nowoczesnym, czterokondygnacyjnym budynkiem z garażem podziemnym. Co więcej, będzie on połączony z zabytkową willą – domem Kossobudzkich.

Nowy budynek ma pomieścić do 60 osób. Mają znaleźć się w nim takie pomieszczenia jak kuchnia, jadalnia, pomieszczenia do wypoczynku dziennego, terapii zajęciowej i pokoje dla mieszkańców domu (8-12 osób). Pokoje te będą jedno- lub dwuosobowe z własną łazienką i balkonem lub loggią. Dom Kossobudzkich ma zostać wyremontowany i zaadaptowany na budynek administracyjny Domu Seniora.

Na przedstawienie koncepcji projektowej wykonawca będzie miał 60 dni od dnia podpisania umowy. Dokumentację projektową budowy domu seniora wraz z planem zagospodarowania terenu wykonawca będzie musiał oddać w ciągu roku od dnia podpisania umowy. Po zakończeniu tego etapu grodziski magistrat będzie mógł ogłosić przetarg na budowę obiektu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.