Wiadomości
Autor artykułu: K K | 13 marca 2025 7:00 |
3Grodziski magistrat otrzymał 769 wniosków o najem mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM). To trzykrotnie więcej niż dostępnych lokali!
Do końca stycznia można było składać wnioski na 259 mieszkań, które powstaną przy ul. Chrzanowskiej. Urzędnicy zakończyli już wstępną weryfikację dokumentów. Lista najemców zostanie opublikowana w kwietniu lub maju.
Nowe mieszkania będą miały powierzchnię od 32 do 65 m². Będą to niskoczynszowe lokale (około 22 zł za m²), z możliwością przekształcenia w pełną własność. Najemcy nie muszą brać kredytu hipotecznego – wystarczy wpłacić wkład własny, który zaczyna się od 40 tys. zł.
Lokale będą gotowe do zamieszkania na przełomie 2026 roku. Zostaną wykończone „pod klucz” i wyposażone w aneks kuchenny, kuchenkę, piekarnik, kabinę prysznicową lub wannę, podłogi i drzwi wewnętrzne.
Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.
Taka sama patologia jak TBS w Pruszkowie.
PATOLOGIA , PATOLOGIA , PATOLOGIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stop patologii uwłaszczania się na majątku miejskim przez wykup mieszkań komunalnych po preferencyjnych stawkach. W ten sposób zawsze będzie brakować mieszkań dla potrzebujących.