Grodzisk Mazowiecki ponownie najbogatszy na Mazowszu!

Grodzisk Maz.

Grodzisk Mazowiecki zdobył III miejsce w Polsce w kategorii miast powiatowych w prestiżowym rankingu „Najbogatsze samorządy w 2022 r.” przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Z kwotą 6643,61 zł (zamożność per capita 2022 r.). Miasto po raz 4. jest najbogatsze na Mazowszu.

Zdobycie trzeciego miejsce w Polsce pod względem zamożności przez Grodzisk Mazowiecki było możliwe dzięki osiągnięciu przez gminę stabilizacji dochodów budżetowych poprzez zbudowanie trwałego strumienia wpływów z podatków z działalności przemysłowej oraz z udziału w podatku dochodowym od mieszkańców.

Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego 

„Najbardziej cieszy mnie fakt, że Gmina Grodzisk Mazowiecki po raz czwarty uplasowała się na pierwszym miejscu wśród najbogatszych na Mazowszu. To świadczy o stabilnych dochodach naszej gminy, które płyną ze strony mieszkańców oraz naszych firm. Biorąc pod uwagę fakt, że kolejne firmy podejmują decyzje o inwestowaniu w Grodzisku oraz kolejni nowi mieszkańcy sprowadzają się i są to najczęściej osoby o wysokich dochodach to bez wątpienia nasza pozycja w przyszłych latach jest niezachwiana. Jesteśmy i będziemy w gronie tych, którzy są najbogatsi.

Dzięki osiągnięciu przez gminę stabilizacji dochodów budżetowych powstało w 2022 r. wiele nowych inwestycji, na które samorząd przeznaczył ok. 109 mln zł, co stanowiło blisko 25 proc. wszystkich wydatków ponoszonych przez gminę. To ostatnich największych inwestycji należą: Hala Widowiskowo-Sportowa z obserwatorium astronomicznych, tężnia w parku miejskim z solanką z Ciechocinka, zrewitalizowany Plac Wolności.

Biuletyn Gminy Grodzisk Mazowiecki

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Grodzisk Mazowiecki ponownie najbogatszy na Mazowszu!”

 1. Brwinowianin pisze:

  No tam nie mają problemów z myciem ulic i zadbaniem o czystość takich jak w Brwinowie czy Pruszkowie…
  Co jest ciekawe, a raczej zastanawiające, to ,że dana gmina jest bogata na skutek wpływów z podatków, a inna nie podczas gdy ma tyle samo firm na swoim terytorium, a często i więcej to chyba już zasługuje na interwencję NIK.

  • Daniel pisze:

   Śmieszny jesteś z tym swoim jęczeniem. Jak widać nie masz też pojęcia o podstawowych sprawach. Porównujesz miasto powiatowe, które ma 2 razy więcej ludności do Brwinowa. Budżet też znacznie większy od Brwinowa.
   Z tego co widzę to akurat Brwinów fajnie się rozwija od kilku lat, w przeciwieństwie do Milanówka, który coraz bardziej przypomina skansen.

 2. trabi pisze:

  Grodzisk Maz. to niemal Ameryka. Oby tak dalej, a wszystkie „książątka” i „panocki” z okolicznych miejscowości, niech się uczą od grodziskiego „Benka”, póki jeszcze jest okazja. Bo, dla przykładu w takim Brwinowie, remont schodów przy tunelu trwa i trwa… już chyba z ósmy miesiąc, a czasowo można się już pogubić, zupełnie jak za „niezapomnianej (dla co niektórych) nieboszczki PZPR” w całym okresie jej nieznośnego dla Narodu bytowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły