Grodzisk ma zgodę RDOŚ na budowę stawów w Chlebni

Grodzisk Maz.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała pozytywną decyzję w sprawie budowy stawów w Chlebni. Jednak trochę jeszcze wody musi upłynąć, zanim plany zostaną zrealizowane.

Grodzisk Mazowiecki czekał na decyzję RDOŚ dwa lata. Gmina ma duże plany w związku z nowym zbiornikiem w Chlebni.

W 2021 roku Grodzisk kupił 50-hektarową działkę za 4 mln zł. W jej obrębie niegdyś znajdowały się stawy hodowlanych. Gmina ma zamiar wybudowanie tu zbiornika retencyjno-rekreacyjnego. O powierzchni 45 ha (dla porównania – Stawy Walczewskiego zajmują 5 ha).

Dzięki tej inwestycji wieś Chlebnia, licząca ok. 400 mieszkańców, zyska nową przestrzeń rekreacyjną. Będzie to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych i odpoczynku – zarówno dla mieszkańców wsi, jak i pozostałych grodziszczan czy mieszkańców sąsiednich gmin.

Stawy w Chlebni będą miały drugą ważną funkcję. Będą pełnić rolę zbiorników retencyjnych. Pozwolą odzyskiwać dużą część deszczówki. Dzięki nim będzie możliwe uniknięcie zalewania niżej położonych terenów. Ułatwią też odprowadzenie nadmiaru wody.

Na stawi pojawi się miejsce dla wędkarzy, miłośników sportów wodnych, ale też dla tych, którzy lubią plażowanie. Cały zbiornik będzie przecinać grobla, na której znajdzie się chodnik.
Pozwolenie RDOŚ to duży krok naprzód. Teraz urzędnicy muszą uzyskać zgody wodnoprawne, pozwolenia na budowę. Na koniec budowa. Ale na to będzie trzeba poczekać jeszcze kilka lat.
Poniżej publikujemy wizualizację stawów – jak Wam się podoba?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Grodzisk ma zgodę RDOŚ na budowę stawów w Chlebni”

 1. Mark pisze:

  Brawo Grodzisk ,niech wójt gm. MICHAŁOWICE p. P. z — p.o — bierze przykład z burmistrza Grodziska i weźmie się za tereny przy zalewie w Komorowie wykupi je i zrobi tam tereny rekraacyjne, a nie patrzy w donka jak w obraz!

  • Grabarz pisze:

   Dookoła zalewu w Komorowie jest mnóstwo terenów rekreacyjnych. Jeśli uważasz, że za mało zawsze możesz pojechać do posiadłości ojca dyrektora albo ukradzionej rudery umiłowanego przywódcy z rodowodem NKWD na Żoliborzu.

   • Mark pisze:

    Ty owiedz ogród smalcownika potomka ss rudego donka to twój idol Cimoszewicz ma rodowód NKWD baranie!

    • Grabarz pisze:

     Przez tyle lat nie nauczyłeś się nawet ojczystego języka. Skończyłeś chociaż wiejską podstawówkę dla potomków pałacowej służby? Poczytaj sobie o Rajmundzie Kaczyńskim – dlaczego dostał willę na Żoliborzu, podczas gdy jego koledzy z AK byli mordowani na Rakowieckiej i dla kogo organizował na polecenie PZPR skrócone studia. Poczytaj sobie kim była TW Balbina ewentualnie poproś kogoś z klubu gazety najpolskiej skoro nie znasz języka polskiego. Twój umiłowany przywódca 13 grudnia 1981 spał do południa i nikt nie miał zamiaru go internować. Najwyraźniej poszedł w ślady zasłużonych dla Związku Radzieckiego rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły