Grodziscy policjanci nadal zatrzymują pijanych kierowców

Grodzisk Maz.

Mimo wielu apelów, akcji społecznych i upomnień, na drogach policja nadal zatrzymuje nietrzeźwych kierowców. W samą niedzielę, 18 czerwca, policjanci z Grodziska zatrzymali ich aż czterech.

Na nic zdają się liczne kampanie, apele, zakazy i sankcje. Na rogach wciąż można spotkać kierowców, którzy ryzykując bezpieczeństwo własne i innych, wsiadają za kółko na podwójnym gazie.

W samą niedzielę, 18 czerwca, policjanci z Wydziału Drogowego KPP w Grodzisku Mazowieckim zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Pierwszym z nich był kierujący citroenem, który jechał autostradą, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejnego mundurowi zatrzymali w Natolinie. Kierowca dacii miał ponad promil alkoholu. Kierowca nissana zatrzymany w Opypach, a także rowerzysta sprawdzany w Odrano-Woli byli w stanie po użyciu alkoholu. Wszyscy zatrzymani w najbliższym czasie poniosą odpowiedzialność karną za swoje zachowanie.

– Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i kara finansowa. Stan po użyciu alkoholu stanowi wykroczenie i również podlega karze – aresztu lub grzywny. Każdy nietrzeźwy kierowca ma zatrzymywane prawo jazdy, a jego pojazd może zostać zabezpieczony na płatnym parkingu depozytowym – dodaje asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Grodziscy policjanci nadal zatrzymują pijanych kierowców”

  1. Olo pisze:

    Bo ludzie jak zobaczą jak tusk bredzi i kłamie to muszą się napic

  2. Anonim pisze:

    To dobrze, że nadal zatrzymują. Bałem się że uznają, że zatrzymanie jednego pijanego kierowcy zajmuję im tyle czasu co zatrzymanie 5 bezwypadkowych i bezkolizyjnych kierowców za przekroczenie prędkości w miejscu gdzie jest niepotrzebnie niskie ograniczenie prędkości i w związku z tym zostawią tych pijackich morderców drogowych w spokoju a skupią się już tylko ba odmierzaniu mandatów za przekroczenie prędkości od linijki. Widać, szczęśliwie, poziom zepsucia i braku troski o bezpieczeństwo nie spadł jeszcze do tego poziomu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły