GPA z dotacją od CPK na 10 nowych autobusów

Grodzisk Maz.

Spółka Centralny Port Komunikacyjny dofinansuje zakup nowych autobusów dla Grodziskich Przewozów Autobusowych. Nowe pojazdy wyjadą na trasy już w przyszłym roku.

Zakup 10 nowych autobusów będzie sfinansowany z trzech źródeł. 5 mln zł przekaże spółka CPK, 5 mln zł będzie pochodzić z Funduszu Polski Ład, a ponad 1 mln zł to wkład własny GPA. 10-metrowe pojazdy będą fabrycznie nowe, klimatyzowane, niskopodłogowe – przystosowane do przewozu wózków i rowerów, wyposażone w kamery monitoringu i system dynamicznej informacji pasażerskiej. Każdy z nich pomieści 70 pasażerów.

– Jednym z celów inwestycji CPK jest likwidacja wykluczenia transportowego, które w skali całego kraju dotyka dziś prawie 14 mln Polaków – mówi Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej i dodaje – Infrastruktura transportowa to system połączony, dlatego równocześnie z projektowaniem i budową nowych linii kolejowych wspomagamy też transport autobusowy, który pomaga pasażerom dotrzeć do regionalnych węzłów przesiadkowych. Nasze wsparcie dla Grodziskich Przewozów Autobusowych to tak naprawdę pomocna dłoń wyciągnięta do mieszkańców, którym zapewnimy lepszą ofertę przewozową – podkreśla Horała.

Marek Wieżbicki, starosta grodziski i prezes GPA dodaje – Dzięki atrakcyjnej ofercie przewozowej i rosnącym standardom taboru chcemy zachęcać mieszkańców do pozostawienia samochodów i wyboru autobusów jako głównego środka transportu. Jesteśmy przekonani, że dzięki wprowadzeniu do użytku nowego i nowoczesnego taboru liczba pasażerów wzrośnie.

Wszyscy jednogłośnie podkreślają, że transport miejski jest niezwykle istotny, zwłaszcza na tak dynamicznie rozwijającym się terenie, jakim jest powiat grodziski, gdzie rocznie przybywa ok. 2 tys. mieszkańców. Rozwijanie komunikacji miejskiej to zwiększenie mobilności mieszkańców, ale także zapewnienie dojazdów pracownikom budowy i przyszłym pracownikom obsługi lotniska CPK.

Poza dofinansowaniem dla GPA, spółka CPK wspiera inne projekty dla mieszkańców powiatu grodziskiego. W ostatnim czasie było to współfinansowanie zakupu 4 pojazdów gaśniczych dla OSP z gmin: Baranów, Teresin i Wiskitki, sprzętu do działań ratunkowych dla WOPR Grodzisk Mazowiecki, a także dotacja na budowę lądowiska dla Szpitala Zachodniego (inwestycja jest już w budowie).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “GPA z dotacją od CPK na 10 nowych autobusów”

  1. paca pisze:

    Wielopiętrowa korupcja państwowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły