GPA wprowadza nowe udogodnienia dla pasażerów

Grodzisk Maz.

Grodziskie Przewozy Autobusowe wdrożyły jako pierwszy organizator w Polsce elektroniczne tablice o zasilaniu bateryjnym informujące o rzeczywistej godzinie odjazdu autobusów na 11 przystankach autobusowych.

To kolejny element Systemu KiedyPrzyjedzie.pl.

W zachodniej i północnej Europie takie tablice spotyka się na tysiącach przystanków.

Wśród 11 przystanków nowe tablice powstały na 5 przystankach na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki: Montwiłła 02, Kopernika II 01, Teligi 01, Kościół Św. Anny 01, Nadarzyńska WKD 02.

Nowością, w porównaniu z tablicami funkcjonującymi w szeregu miast jest wyposażenie każdej tablicy w baterie. Żadna z tablic nie jest podłączona do sieci elektrycznej. Rozwiązanie to pozwala także montować słupy z ekranami na dowolnie wybranym przez organizatora przystanku.

Baterie w każdej tablicy mają zapewnić prawidłowe funkcjonowanie przez okres co najmniej 3 lat. Tablice zakupione przez GPA są ok. 3 razy tańsze w zakupie i ok. 10 razy tańsze w użytkowaniu (porównując koszt baterii z kosztem zużycia energii elektrycznej) niż stosowane w miastach tablice LED podłączane do sieci elektrycznej. Dodatkowo zdalnie z panelu dyspozytorskiego, istnieje możliwość wyświetlania na tablicach komunikatów specjalnych np. informacji o zmianach rozkładów jazdy, utrudnieniach w ruchu lub czasowych objazdach.

Tablice wyposażone są także w system głosowej informacji o odjazdach uruchamiany po naciśnięciu przycisku na słupku.

Grodziskie Przewozy Autobusowe uruchomiły również nowy system internetowej sprzedaży biletów miesięcznych oraz biletomaty w 9 lokalizacjach na terenie Związku. Obecnie na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki pierwszy biletomat został ustawiony na przystanku przy ul. Teligi. Bilety miesięczne można kupować wchodząc na stronę gpa.grodzisk.pl.

 

Biuletyn Gminy Grodzisk Mazowiecki

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.