Gordziałkowskiego bez dziur?

Pruszków

Niedługo kierowcy pojadą wyrównaną ul. Gordziałkowskiego w Pruszkowie. Starostwo Powiatu Pruszkowskiego ogłosiło przetarg na wykonanie nakładki bitumicznej.

Ul. Gordziałkowskiego biegnie tuż przy pruszkowskim cmentarzu i łączy ul. B. Prusa i Polną. To dość często uczęszczana droga – leży niedaleko miejskiego targowiska, przy fabryce słodyczy, czy popularnym dyskoncie. Niestety jej tan pozostawia wiele do życzenia. Droga jest dosłownie dziurawa. Spękania, dziury i wertepy sprawiają, że wielu kierowców boi się tędy jeździć, by nie uszkodzić swojego samochodu.  Ta sytuacja na szczęście ma się zmienić.

Zarządca drogi, powiat pruszkowski, ogłosił przetarg na wykonanie nakładki bitumicznej na tej ulicy. Obecna nawierzchnia zostanie poddana frezowaniu na głębokość 7 cm, studzienki zostaną wyrównane, po czym zostanie wykonana nakładka bitumiczna.

Chodniki biegnące wzdłuż drogi także zyskają nowe oblicze. Stare nawierzchnie zostaną zerwane, a na ich miejscu pojawi się kostka betonowa. Taki sam materiał pojawi się na zjazdach do posesji.

W sumie wykonawca będzie miał do wyremontowania ok. 520-metrową ulicę. Jeśli uda się wybrać wykonawcę w pierwszym podejściu to jest szansa, że ul. Gordziałkowskiego w Pruszkowie przejdzie remont jeszcze w tym roku. Wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał 42 dni od momentu podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Gordziałkowskiego bez dziur?”

 1. Anu pisze:

  W końcu!

 2. a. pisze:

  termin składania ofert do 6 października. potem do 30 dni na potwierdzenie i podpisanie umowy. czyli roboty by sie zaczely nie wczesniej jak w listopadzie.
  42 dni na wykonanie.
  w listopadzie i w grudniu jak i w następnych miesiącach wiadomo, że w Polsce jest plus 18 stopni nie ma przymrozków ani śniegu i że rozkopana budowa nie zostanie wstrzymana na jakies 4 miesiące.

 3. gąsinianin pisze:

  a kiedy zrobią ul południową pomiędzy błońska a przejazdową

 4. 🐷 pisze:

  Proponuję zostawić, będzie oszczędność oraz będzie można ją pokazywać jako zabytek, skoro większość z nich (zabytków)jest niszczona.
  ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły