Gminy dołączają do akcji „Pomóż się przytulić”

Region

Pruszków i Raszyn dołączyły do coraz popularniejszej akcji „Pomóż się przytulić’, która wspiera podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka.

Akcję zapoczątkowali mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Wawer aktywni na facebookowej grupie „SOS – Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD”. Zamysł jest prosty. To zbiórka pluszaków i maskotek dla małych podopiecznych lecznicy. W ostatnim czasie do akcji przyłączył się Pruszków i Raszyn.

W pruszkowskim urzędzie miejskim i na pierwszym piętrze pływalni Kapry oraz w raszyńskim centrum sportu znalazły się specjalne kartony, do których można wrzucać pluszaki. Warto pamiętać by maskotki były nowe i nie zawierały małych łatwych do oderwania elementów.

Co dalej stanie się z przekazanymi maskotkami? Trafią na salę pooperacyjną w Centrum Zdrowia Dziecka. Pluszaki mają uspokoić małych pacjentów wybudzanych po zabiegach. — Budzisz się po operacji, a obok nie ma rodzica… tylko rurki, kabelki, aparatura, obcy ludzie………i mały miś który się do Ciebie przytula i już wiesz, że będzie dobrze, musi być dobrze – zaznacza Anna Ojer, organizatorka akcji.

Już raz pokazaliście, że potraficie wspierać maluchy. Dwa lata temu hojnie obdarowaliście strażaków „misiami-ratownisiami”. Te maskotki były wręczane dzieciom w sytuacjach stresogennych – przy wypadkach, pożarach i innych interwencjach. Teraz jeszcze raz możecie pomóc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.