Gmina zamontuje wiaty

Wolica

Do tej pory na przystankach w Wolicy brakowało wiat. Teraz ma się to zmienić. Gmina Nadarzyn rozstrzygnęła przetarg na montaż wiat przystankowych.

Czekanie na autobus podczas opadów deszczu jest niezwykle uciążliwe, gdy nie można się nigdzie skryć. Z tym problemem przez kilka miesięcy zmagali się mieszkańcy Wolicy. Dlaczego? W związku z pracami drogowymi przy budowie trasy S8 zmieniono lokalizację przystanków. Wiaty zostały usunięte. Mieszkańcy liczyli, że po zakończeniu prac wrócą na nowo zlokalizowanych przystankach. Tak się jednak nie stało.

W końcu gmina Nadarzyn zajęła się tą sprawą. Urząd ogłosił postępowanie przetargowe, w którym szukał firmy gotowej podjąć się montażu i transportu 5 wiat przystankowych. Jednak sprawa nie była wcale prosta. Gmina szukała wykonawcy, ale znaleźć nie mogła. Dwa postępowania przetargowe zostały unieważnione.

Trzeba próbować więc do skutku. Szczęście uśmiechnęło się do nadarzyńskich włodarzy i sprawa przybrała biegu. Udało się znaleźć wykonawcę, a więc już niebawem w Wolicy można spodziewać się wiat. – Gmina Nadarzyn wybrała najkorzystniejszą ofertę na dostawę wraz z montażem i transportem 5 wiat przystankowych. Wszystkie będą zlokalizowane w Wolicy. Termin realizacji 21 dni od podpisania umowy – poinformował urząd na swoim fanpage’u.

Za realizację zadania wykonawca zgarnie niespełna 22 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.