Gmina Michałowice liderem w ogólnopolskich rankingach

Michałowice

Gmina Michałowice najlepszą gminą w Rankingu Finansowym Samorządów w kategorii „Gmin Wiejskich”. To ogromne wyróżnienie i docenienie pracy zawodowej mieszkańców gminy i samorządowych działań! 

Ranking finansowy samorządu terytorialnego 2022

Gmina Michałowice najlepszą gminą w Rankingu Finansowym Samorządów w kategorii „Gmin Wiejskich”. To ogromne wyróżnienie i docenienie pracy zawodowej mieszkańców gminy i samorządowych działań!

Ranking przygotowywany jest cyklicznie od 2017 roku na podstawie sprawozdań finansowych składanych przez wszystkie (2791) gminy do Regionalnych Izb Obrachunkowych według stanu na koniec IV kwartału. Wielokrotnie gmina Michałowice znajdowała się w czołówce, jednak  po raz pierwszy kapituła konkursu przyznała jej I miejsce.

Ranking przygotowuje Fundacja Instytut Studiów Wschodnich przy współpracy renomowanych instytucji: Krajowej Rady Regionalnych Izb Obrachunkowych i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W kategorii „Gmin Wiejskich” analizowano wyniki finansowe 1513 jednostek.

Tak wysoka ocena w rankingu odzwierciedla m.in. potencjał zawodowy mieszkańców gminy Michałowice mierzony wartością udziału PIT w dochodach własnych gminy oraz sprawnością działania samorządu, m.in. w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych.

Ranking „Innowacyjny samorząd”

W tym roku gmina Michałowice została także doceniona przez Serwis Samorządowy PAP,  zajmując tym samym III miejsce w tegorocznej edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd” w kategorii „Gminy Wiejskie”.

Celem konkursu jest chęć promowania jednostek samorządu terytorialnego mogących pochwalić się najbardziej kreatywnymi i innowacyjnymi projektami, które stają się inspiracją dla innych do podejmowania działań na rzecz innowacyjności.

Kapituła doceniła działania gminy Michałowice dotyczące rozwijania nowoczesnych technologii cyfrowych i systemów informacyjno-komunikacyjnych, poprzez wdrożenie systemu teleinformatycznego e-BOI (elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta), umożliwiającego mieszkańcom zdalny dostęp do usług publicznych.

Ranking „Perły Samorządu”

W ścisłej czołówce kolejnego ogólnopolskiego rankingu, tym razem „Pereł Samorządu”, znalazła się nie tylko gmina Michałowice, ale także wójt gminy, Małgorzata Pachecka oraz skarbnik gminy, Anna Jankowska.

W tym toku odbyła  się już 11. edycja rankingu Perły Samorządu – konkursu na najbardziej sprawne polskie gminy i najlepszych samorządowców. Kapituła oceniła różne aspekty działalności gmin m.in. z zakresu finansów, środowiska, edukacji, cyfryzacji, zdrowia i pomocy społecznej.

Gmina Michałowice zajęła III miejsce w kategorii „Gmin Wiejskich”. Trzecie miejsce na podium zajęła również wójt Małgorzata Pachecka w kategorii „Włodarz Roku” oraz Anna Jankowska w kategorii „Skarbnik Samorządu”.

Organizatorem rankingu jest Dziennik Gazeta Prawna, natomiast partnerem merytorycznym, już po raz trzeci,  firma PwC Polska.

 

Biuletyn Gminy Michałowice

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Gmina Michałowice liderem w ogólnopolskich rankingach”

  1. UGM pisze:

    jako mieszkaniec gminy tego jakos nie widze, nie odczuwam. Dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły