Głosowanie trwa. Grodziski ratusz ma wciąż szansę na wygraną.

Grodzisk Maz.

Jeszcze tylko przez dwa dni będzie można oddawać głosy na grodziski ratusz w konkursie „Modernizacja roku 2021”. Budynek ma jeszcze szansę na wygraną.

Głosowanie kończy się 28 września. Do tego dnia można oddać swój głos na budowę Ratusza Miejskiego przy ul. T. Kościuszki w Grodzisku Mazowieckim – budynek administracyjno-biurowy Centrum Informacyjno-Administracyjne rozwoju przedsiębiorczości i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.

Co wyróżnia tę budowlę? wyróżniającą konstrukcję budynku jest półkolisty kształt, okalający urokliwą, secesyjną willę „Niespodzianka”, usytuowaną w bezpośrednim sąsiedztwie. Nowoczesna konstrukcja fasady szklanej Ratusza stanowi powierzchnię odbicia dla zabytkowej willi – czytamy w opisie kandydata.

Dodatkowo podkreślono rozwiązania techniczne sprzyjające osobom z niepełnosprawnościami oraz przyjazne środowisku. Uwagę zwraca efektowne podświetlenie szklanej fasady oraz zegar z herbem Grodziska Mazowieckiego na żelbetowej części elewacji. To dobry przykład na połączenie nowoczesnej i zabytkowej architektury.

Ratusz znalazł się wśród 75 finalistów z całej Polski. Na razie zajmuje 15 miejsce z ponad 1000 głosów na koncie (aktualny lider rankingu ma 7013 głosów). Głosować można tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.