Głośne „NIE” dla Paszkowianki. Już jutro protest!

Michałowice

Budowa Paszkowianki to jeden z najgorętszych tematów w regionie. Głównie dlatego, że budzi sprzeciw mieszkańców miejscowości, przez które ma przebiegać. Już jutro kolejny protest.

Przypomnijmy: pierwotny zarys tej drogi zakłada przebieg trasy przez Nadarzyn, Pruszków, Brwinów i Błonie. Część mieszkańców Granicy i Nowej Wsi sprzeciwia się budowie Paszkowianki, bojąc się, że po wybudowaniu drogi ruch w powyższych miejscowościach znacznie się zwiększy. Po drugie jej przebieg jest dość kłopotliwy. W studium znajdującym się w posiadaniu gminy Michałowice zaznaczono korytarze trasy.
Jeden z nich zakłada przebieg Paszkowianki tuż przy zabudowaniach – w tym domów, szkoły podstawowej i terenów sportowych. Alternatywnie trasa miałaby prowadzić przez lasy, co wiązałoby się z koniecznością wycinki tysięcy drzew. Negatywne oddziaływanie trasy wpłynęłoby na okoliczne mokradła Zimnej Wody, zniszczenie doliny Utraty, czy nawet suszę w regionie.

Aby wyrazić swój sprzeciw; co do budowy problematycznej trasy, mieszkańcy Granicy w towarzystwie sąsiadów ze Strzeniówki, Nowej Wsi, Kań, Komorowa, osiedla Słoneczne, ogródków działkowych SGGW i przy ul. Barbary, organizują manifestację „Paszkowiance mówimy STOP”. Organizatorzy zachęcają do tłumnego przybycia z własnym transparentem i plakatem. Podczas wiecu na placu zabaw zostaną przekazane informacje na temat obecnego statusu drogi i przedstawiony będzie plan działań na najbliższe miesiące.

Manifestacja odbędzie się jutro, 8 października o godz. 11.00 na placu zabaw „Granicka Polanka”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 37

37 odpowiedzi na “Głośne „NIE” dla Paszkowianki. Już jutro protest!”

 1. Tak pisze:

  Tak dla paszkowianki tylko niech jw puszczą przez środek Młochowa albo Nadarzyna w Nadarzynie w centrum jest już hetman to taka paszkowianka tes mu nie zaszkodzi. A nawet można powiedzieć że dzięki paszkowiance Nadarzyn Nadarzyn się rozwinie .

 2. Olo pisze:

  Buractwu jak się nie podoba to won do slumsów pod Błonie.

 3. Janusz tylko platforma pisze:

  Tak dla Paszkowianki mieszkańcy oczekują szybkiej budowy

 4. Janek45 pisze:

  Wielkie TAK dla Paszkowianki! Chcemy więcej tirów i hal magazynowych w okolicy! Dzięki temu mamy mniejszy ruch na drogach, czyste powietrze i piękny krajobraz.

 5. Pytam pisze:

  Jak kupował i budował to sprawdzał plany ? Tak dla tej drogi.

 6. Zapora pisze:

  Protestujących do ruskich łagrów wywieżć!

 7. geolog pisze:

  Tylko jeden głos przeciwny budowie drogi. TO CIESZY. Mamy nadzieję, że w podobnej proporcji będą odpowiedni urzędnicy ustalać przygotowania do budowy drogi o nazwie „Paszkowianka”. TAK DLA PASZKOWIANKI!

  • Ka. Ko pisze:

   Popieram.
   Dość z korkami na Brzozowej; AMD; Senatoryjnej; Sokołowskiej itd.!!!!
   😊
   Więcej dróg to rozłożenie ruchu na alternatywne (najbliższe) dojazdy oraz Redundancja w przypadku katastrofy bądź innych „remontów dróg lokalnych w Gminie” czy „Powiecie”!!!

 8. Walić pis pisze:

  Przesiedlić na siłę gdzieś pod Ukrainę jak się za pieniądze nie podoba i tyle

 9. Komorowianie pisze:

  Aktualnie Al m Dąbrowskiej w Komorówie to arteria komunikacyjna na s8 gdyby nie światła przy szkole to nie można przejść na drugą stronę ulicy Tak duże jest natężenie ruchu samochodowego Az jest niebiesko od spalin samochodowych. TAK DLA BUDOWY Paszkowianki – Komorowianie

 10. Gosc pisze:

  Najpierw obiecana na Euro 2012 przebudowa Alei Jerozolimskich. I obwodnica aglomeracji.Jeżeli się okaże że nadal są problemy komunikacyjne to można się zastanawiać

  • Ka. Ko pisze:

   Nie pomoże to zbyt wiele (dobudują tylko kolejne światła na Królewskiej)
   Mieszkańcy „sypialni” za Granicą i Nową Wsią mają krótszą i lepiej 'skomunikowaną’ opcję dojazdu do domów niż Jerozolimskie-Królewska-Wojska Polskiego do Grodziskiej… >> Tyle że sami pie….ą mieszkańców Pęcic; Sokołowa; Komorowa; Nowej Wsi-Granicy, póki co mogą sobie powrócić z pracy w Stolicy. 😔 😔 😐

 11. Tam czytam tylko komentarze. pisze:

  Tak dla Paszkowianki! Ale to tylko przedwyborczy bełkot darmozjadów z rządu…

 12. Mieszkaniec granicy pisze:

  Tak dla Paszkowianki to najlepsze rozwiązanie

 13. Mieszkaniec granicy pisze:

  Tak dla Paszkowianki.

 14. Benek pisze:

  Głośne NIE dla protestów!
  Za robotę się weźcie. Normalny człowiek nie ma nawet czasu obiadu zrobić.
  Tak dla Paszkowianki.

 15. kierowca pisze:

  TAK TAK dla drogi dawno powinna być zbudowana

 16. Olo pisze:

  Wywłaszczyć, przesiedlić pod Radom do baraków bez ogrzewania, jak się nowe drogi nie podobają.

 17. As pisze:

  Czyli lepiej jak tysiace aut dzienni kręci się po lokalnych drogach, bo kilku mieszkańców jest zaskoczonych „paszkowianką”? O Paszkowiance jest mowa już od wielu lat – skąd nagłe zdziwienie? Każdy by chciał mieszkać w lesie w centrum miasta… Mam nadzieję, że będą robić tą trasę, chociaż to pewnie przedwyborczy bełkot, jak szkoła w Parzniewie. Pod moim oknem jeżdżą auta i jakoś żyję…

 18. Mark pisze:

  Bęďą protestować kombinatorzy i cwaniacy

  • Gosc pisze:

   Kombinatorzy i cwaniacy kupili w Pruszkowie za pół darmo i teraz jęczą że zakorkowali miasto więc chcą swoją rurę wydechową przerzucić do innych gmin

   • Raźny pisze:

    Niestety nie!!!
    'Pruszkowianie’ dojeżdżają: Królewską; Jerozolimskimi-Powstańców Warszawy!!!

  • Ka. Ko pisze:

   Zgadzam się z Tobą

 19. Marek J pisze:

  STOP Paszkowiance komu ta droga ma służyć skoro jest S7 S8 obwodnica a wkrótce będzie oddana obwodnica Grodziska Mazowieckiego do A2

  • mieszkaniec pisze:

   Droga będzie służyć mieszkańcom i nie tylko. Jest BARDZO potrzebna.

  • Anam pisze:

   Co ma do tego obwodnica pod Grodziskiem? Pod Krakowem też budują…

   • Gosc pisze:

    A mało to drób bliżej nas? S7 S8 A2 niech najpierw Aleje Jerozolimskie przebudują tak jak obiecywali. Wtedy się zobaczy czy kolejne trasy są w ogóle potrzebne

  • Raźny pisze:

   Gdzie??{S7}
   Ponadto skoro jest „tyle wariantów dojazdów” to dlaczego na projektowanej Paszkowiance ma się 'ten CAAAŁY Ruch’ nagle skupić??!!
   Kierowcy będą chcieli celowo „kopcić” mieszkańcom przy lesie czy może zdobywać jakieś „specjalne punkty” za rozjechane żabki!!??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły