Gdzie po pomoc w nagłym wypadku?

Region

Gdzie po pomoc w nagłym wypadku? Nagła gorączka? Zatrucie pokarmowe? Pilna potrzeba wykupienia leku na receptę? Podpowiadamy gdzie w okresie świątecznym i sylwestrowym znaleźć pomoc lekarską, dentystyczną oraz dyżurującą aptekę.

Na Święta zazwyczaj wszystkim życzy się między innymi zdrowia. Niestety nigdy nie znamy dnia ani godziny kiedy go zabraknie. A w takich sytuacjach trzeba szybko reagować nawet w dni wolne od pracy. Informacje o zasadach organizacji opieki zdrowotnej każdy może otrzymać w przychodniach u lekarzy rodzinnych. Warto pamiętać, że tzw. nocna pomoc lub świąteczna opieka zdrowotna świadczona jest całodobowo w dni wolne od pracy lub od godz. 18.00 do 8.00 rano w dniach roboczych.

Mamy przywilej uzyskania pomocy w każdej placówce – możemy wybrać dowolną, która udziela pomocy w ramach umowy z NFZ. Pacjent może otrzymać również bezpłatną pomoc bez skierowania, a także recepty. Pamiętajmy o tym co nam przysługuje.

Uwaga! Jeśli jest taka potrzeba, poradnia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej ma obowiązek wydać pacjentowi zwolnienie lekarskie! Dotyczy to sytuacji nagłych.

Warto też pamiętać, że w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie można uzyskać wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem, recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym, rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia, skierowania do specjalisty.

Powiat Pruszkowski:
Nocna Pomoc:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie, Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska, ul. Andrzeja 23, tel (22) 758-67-14
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Piastun” w Piastowie, ul. Reja 1, tel. (22) 753-81-37
Mazowieckie Centrum Rehabilitacji Stocer Sp. z o.o. w Pruszkowie ul. Powstańców 7 lok. U-2, tel (22) 888-29-20, (22) 888-29-21

Apteki:
Dyżur całodobowy:
Pruszków ul. Armii Krajowej 44

Powiat Grodziski:
Nocna Pomoc:
Grodzisk Mazowiecki, Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska, ul. Daleka 11, tel. (22) 755 90 06

Apteki:
Dyżur całodobowy:
Apteka przy ul. Zondka 3 – czynna całodobowo.

A co zrobić gdy w święta lub Sylwestra nagle zabolał nas ząb. Po nocną pomoc stomatologiczną możemy zgłosić się do jednej z trzech warszawskich lecznic. Dyżury pełnią:
„Centrum Medyczne WUM”, ul. Emilii Plater 21, tel (22) 255 77 77
Całodobowe Centrum Stomatologii, ul. Ludna 10, tel. (22) 625 01 02

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Gdzie po pomoc w nagłym wypadku?”

  1. edek strapiony pisze:

    a czy w tych szpitalach urzędują lekarze covidianie ? bo nie mam zamiaru umrzeć na dowolne choroby współistniejące .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły