Gdzie na sanki? Do Reguł!

Michałowice

Mimo że do zimy jest jeszcze trochę czasu, Urząd Gminy Michałowice już dzisiaj planuje „zimową inwestycję”. Magistrat ogłosił przetarg na budowę... górki saneczkowej w Regułach.

Górka saneczkowa ma zostać wybudowana na działce pomiędzy al. Samorządu Terytorialnego a al. Powstańców Warszawy w Regułach, niedaleko placu zabaw.

Górka będzie miała 5,5 m wysokości. Jej zbocza będą umocnione poprzez humusowanie i obsianie mieszanką traw. Aby ułatwić i uregulować korzystanie z górki, zaprojektowane zostanie wejście na miejsce zjazdu, czyli początek toru saneczkowego. Znajdzie się ono poza obszarem zjazdu.

Na samym szczycie nasypu będą ustawione barierki. Długość trasy, po której zjeżdżać będą saneczkarze będzie wynosić ok. 27,5 m. Nachylenie „stoku” określono na 20%.

Wygląda na to, że wytrawni saneczkarze z Reguł i okolic możliwe, że pozjeżdżają jeszcze w tym roku. Wykonawca będzie miał 60 dni na realizację zadania, licząc od dnia podpisania umowy.

Na oferty michałowicki magistrat czeka do 24 października. O dalszych losach sprawy będziemy informować Was na bieżąco.

Podoba Wam się pomysł gminy Michałowice?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Gdzie na sanki? Do Reguł!”

 1. Polak pisze:

  Brawo. Super pomysł.

 2. Gosc pisze:

  Całe szczęście że nie w Nowej Wsi. Bo to już by była przesada. Takie zatrzęsienie inwestycji od czasu rządów Pani z komorowa. I jaka trasa dla tirów!

 3. Mieszkaniec pisze:

  Świetny pomysł. Czekamy na realizację.

 4. Zapora pisze:

  Głupio

  Poroniony pomysł, czy nie lepiej wykorzystać tereny pagórkowate w Komorowie k/ szkołý w granickim czy Chlebowski lesie, a nie tworzyć sztuczne dziwologi.

 5. zgred pisze:

  Doskonały pomysł, choć może trochę minimalistyczny. No i może będzie się można trochę rozgrzać po nocy w zimnej chałupie.

 6. Anonim pisze:

  Brawo Michałowice

 7. Reguły. pisze:

  Pomysł super.
  No ale 5.5m wysokości i 27m długości..
  No to taki nasyp raczej, a nie górka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły