Gąsin: Kiedy remont drogi 760?

Region

Nieustannie łatane dziury w asfalcie, prześwitujący bruk, zniszczona nawierzchnia, olbrzymie kałuże oraz piesi, którzy biegną, by uniknąć ochlapania — to skrócony obraz drogi nr 760 w Pruszkowie. Może gruntowny remont? - pytamy. Może kiedyś - odpowiadają drogowcy.

Droga nr 760, czyli połączenie ulic Promyka, Waryńskiego i Batalionów Chłopskich, stanowi dla mieszkańców Gąsina główne połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Codziennie przejeżdżają tędy setki kierowców. Jednocześnie dla pieszych to najkrótsza droga do stacji PKP, a także najsensowniejsze połączenie stacji ze Szpitalem Kolejowym. Od dawna droga jest jednak w fatalnym stanie technicznym i powinna być gruntownie wyremontowana. Co na to Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich?
 
— Na drodze wojewódzkiej nr 760 przeprowadzone zostaną remonty cząstkowe. Aby wykonać gruntowną modernizację tej drogi niezbędna jest dokumentacja, która zostanie zlecona w dalszej kolejności. Modernizacja objęłaby wtedy również poprawę odwodnienia. Niestety dziś trudno określić jednoznacznie termin gruntownej modernizacji tego odcinka drogi – poinformowała nas Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, Monika Burdon.

Odcinek drogi 760 vis a vis Elektrociepłowni Pruszków jest w fatalnym stanie. Przy ulicy znajdują się ogromne kałuże. Przechodnie muszą uciekać, by nie zostać ochlapanym. Fot: Łukasz Leśniewski

Plany wyglądają obiecująco. Nie wiadomo jednak, kiedy zostaną zrealizowane. Grodziski rejon MZDW, odpowiedzialny za ulice Waryńskiego i Batalionów Chłopskich,  już od kilku lat bezskutecznie informuje centralę w Warszawie o konieczności przebudowy tego fragmentu drogi 760. Powód braku reakcji Zarządu jest znany – nie ma pieniędzy. A szkoda, bo trasa jest ważna i stanowi swoistą wizytówkę miasta. Częściowe remonty (czytaj: wieczne łatanie dziur) nie poprawią sytuacji na długo.

Znane są natomiast plany remontowe ulicy Promyka, czyli części drogi 760, której zarządcą jest Powiat Pruszkowski. Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Pruszkowskiego z 23 lutego 2010, w tym roku planowana jest jej przebudowa. Inwestycja wchodzi w skład Strategii Rozwoju Powiatu Pruszkowskiego.

Ale to nie wszystko. Równie dziurawa jest ulica Warsztatowa. Opady deszczu powodują, że tworzą się tam ogromne kałuże. Problem częściowo został rozwiązany przez modernizację skrzyżowania z ulicą Długą, gdzie gromadziło się najwięcej wody. Jednak jest to tylko fragment całości. Pocieszający zdaje się fakt, że na ten rok planowana jest rozbudowa zarówno ulicy Warsztatowej jak i dalszych: Broniewskiego oraz Warszawskiej w Piastowie.

Wszystko to jedynie plany. Co z nich wyniknie? Pożyjemy, zobaczymy. Jedno jest jednak pewne – temat dziurawych dróg w regionie jeszcze nieraz powróci na łamy tego portalu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.