Flirt Kolei Mazowieckich

Kolej

Zrealizowano już niemal 2/3 rekordowej umowy zawartej między Kolejami Mazowieckimi a Stadler Polska z 2018 r. Dziś po mazowieckich torach jeździ już 40 pociągów ER 160 Flirt.

Wrzesień dla Kolei Mazowieckich był miesiącem odbioru kolejnych pojazdów Flirt. W pierwszej połowie odebrano pociąg nr 38, a 26 września – nr 39 i 40.

Czesław Sulima, Członek Zarządu KM, Dyrektor Eksploatacyjny podkreśla – Zrealizowaliśmy już znaczną część podpisanego kontraktu, co jest ogromnym sukcesem Spółki. Wszystko odbywa się zgodnie z przyjętym harmonogramem, dzięki dobrze układającej się współpracy z firmą Stadler. To właśnie poprzez nowe inwestycje taborowe możemy rozwijać się jako przewoźnik pasażerski i zapewniać coraz lepsze i bezpieczniejsze warunki podróży na Mazowszu.

Pociągi zostały wyprodukowane w ramach czwartej umowy wykonawczej z I kwartału 2021 roku. Na jej podstawie dostarczonych ma być 15 pojazdów, z czego odebranych jest już 10.

Wartość umowy wynosi 500 mln zł. 202 mln zł pochodzi z dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Dostawy nowych pojazdów FLIRT do Kolei Mazowieckich przebiegają bardzo sprawnie mimo niełatwej sytuacji na rynku. Bardzo dziękuję naszemu Klientowi – Kolejom Mazowieckim za udaną współpracę. Cieszę się, że poprzez dostawy naszych nowoczesnych pojazdów z Siedlec możemy przyczyniać się do systematycznej poprawy komfortu podróżowania koleją w regionie – dodaje Tomasz Prejs, Prezes Zarządu Stadler Polska.

Całe zadanie obejmuje dostarczenie 61 pojazdów Flirt. Jego wartość wynosi ponad 2 mld zł. Umowa będzie całkowicie zrealizowana już w przyszłym roku. Kolejarze jednak zapowiadają dalsze inwestycje taborowe.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Flirt Kolei Mazowieckich”

 1. X pisze:

  A będzie jeździł wg rozkładu? Czy tak samo jak starsze?

 2. Brwinowianin pisze:

  Bardzo dobry pociąg, przyspieszenie jak w F1 i do tego ta cisza…
  Ale nie można też zapominać o polskim potencjale kolejowym, tj. PESA BYDGOSZCZ, gdzie powstają równie dobre pociągi !

  • XYZ pisze:

   Pesa dobre pociągi ? To syf którego nikt kto na tym jeździ nie chce. Naprawa to tylko reset. Albo się uda albo nie. Opinia maszynistów jest taka że Pesa nie robi samolotów bo ciężko byłoby w locie zresetować.

 3. M pisze:

  Świetne pociągi, które wg mnie komfortem jazdy biją na głowę SKMowe Impulsy nie mówiąc już o badziewnych Elfach…

 4. Dr. Huckenbush pisze:

  Kiedy wyjadą na linie 447 do Skierniewic!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły