Fiołkowa już bez podtopień

Brwinów

Ul. Fiołkowa na granicy Owczarni i Żółwina przeszła remont. Dzięki utwardzeniu i zabezpieczeniu gruntu będzie przejezdna, bez podtopień.

Droga położona na granicy Owczarni i Żółwina do tej pory kilka razy w roku była nieprzejezdna. Dojazdy do posesji były też utrudnione po intensywnych lub długotrwałych opadach. Powód? Położenie drogi na terenie podmokłym i tuż przy stawie. Jedynym rozwiązaniem okazało się utwardzenie drogi.

Typowe nawierzchnie drogowe nie sprawdziłyby się tutaj ze względu na grząski teren. Ulica z kostki betonowej albo z destruktu lub asfaltowa nie utrzymałaby się zbyt długo i uległaby zniszczeniu.

Wykorzystano tu technologię, użytą na sąsiedniej ulicy – Lawendowej. Zastosowano tam płyty prefabrykowane żelbetowe ułożone podłużnie. Przestrzeń pomiędzy płytami wypełniono kamiennym kruszywem. Okazało się, że to rozwiązanie sprawdza się w przypadku tych dwóch ulic.

Na ul. Fiołkowej utwardzono w ten sposób 194 mb drogi. Dzięki grubości płyt (15 cm) oraz odpowiedniej klasy wytrzymałości pojazdy nie powodują uszkodzeń płyt. Dodatkowymi atutami jest mrozo- i wodoodporność materiału.

Po obu stronach drogi wykonano pobocza. Tak samo jak środek, wykonano je z kamiennego kruszywa. Dzięki takiemu drenażowi, nadmiar wody jest odprowadzany, a co za tym idzie – droga nie jest podtapiana ani zalewana. To sprawia, że mieszkańcy mogą już spokojnie dotrzeć do swoich domów suchą stopą i oponą.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Fiołkowa już bez podtopień”

  1. Fuszerka pisze:

    I tak najgorsza ulica są w Nadarzynie bez głowy utwardzane są destruktem bez żadnego odwodnienia a najlepiej od ogrodzenia do ogrodzenia żeby woda nie miała ci wsiąkać tylko wlewała się ludziom na podwórko.

  2. eh,.. pisze:

    Wystarczyłby rów, ale jak widać na zdjęciu nigdy go nie było lub został zasypany bez zgody urzędu. Gorzej jak urząd się zgodził, podobnie jak na dziesiątkach ulic w naszym powiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły