Ferie: policja skontrolowała tylko cztery autokary

Region

Policja na terenie powiatu pruszkowskiego przez dwa tygodnie ferii skontrolowała zaledwie cztery autokary, które wiozły lub miały wieźć dzieci na wypoczynek - dowiedzieliśmy się na komendzie w Pruszkowie.

Dwie kontrole miały miejsce na parkingu przy Tesco w Piastowie. Tam był wyznaczony specjalny punkt, gdzie organizatorzy lub rodzice mogli skierować autokar do sprawdzenia przez policję. Kontrole przeprowadzane były tam w dniach 30 i 31 stycznia. Oba autokary okazały się sprawne i dopuszczone do ruchu.

Pozostałe dwa autobusy zostały sprawdzone w ramach wyrywkowej kontroli na drogach. Również w tych przypadkach nie stwierdzono uchybień w stanie technicznym pojazdów ani w stanie trzeźwości kierowców.

Cieszy to, że dzieci nie były zagrożone. Zastanawiająca jest jedynie ilość sprawdzonych autokarów. Policja tłumaczy to tym, że funkcjonariusze podczas patrolowania dróg nie trafili na więcej przejeżdżających autokarów.

W powiecie grodziskim, tylko w wyznaczonym przez policję miejscu przy ul. Chełmońskiego, do kontroli zgłosiło się 14 autokarów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.