Farmy owocowo-warzywne, zielone ściany i ogrody deszczowe powstaną w Piastowie

Piastów

Miasto Piastów ogłosiło przetarg na wykonanie zadania w ramach projektu „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w Mieście Piastów”. Dzięki niemu w Piastowie pojawi się więcej zieleni.

Piastów od dłuższego czasu realizuje rozmaite zadania w ramach „Zielono-niebieskich” projektów. Kolejne z nich zostaną już niebawem zrealizowane. Urząd ogłosił przetarg w tej sprawie.
Całe zadanie jest podzielone na 5 części. Wykonawcy mogą składać oferty całościowe lub częściowe na realizację:

– zagospodarowania terenu patio przy Szkole Podstawowej nr 3 przy Al. Tysiąclecia,
– zagospodarowania terenu przy filii Świetlicy Środowiskowo Integracyjnej przy ul. Sułkowskiego,
– systemu zielonych ścian na terenie miasta Piastów, budowa zielonej ściany przy ekranach wzdłuż linii kolejowej przy ul. Szarych Szeregów, renowacja i rozbudowa pergoli przy ul. Lwowskiej oraz budowa zielonej ściany na budynku Szkoły Podstawowej Nr 3 przy Al. Tysiąclecia 5,
– renaturyzację rowu w parku przy ul. Św. Stanisława Kostki w Piastowie,
– założenie ogrodów deszczowych, wprowadzenie systemu zapobiegającego marnotrawieniu żywności w mieście, utworzenie farm owocowo warzywnych na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Szkoły Podstawowej Nr 4 w Piastowie.

Na realizację każdej z części wykonawca będzie miał 120 dni od dnia podpisania umowy. Na oferty piastowski magistrat czeka do 27 lipca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 23

23 odpowiedzi na “Farmy owocowo-warzywne, zielone ściany i ogrody deszczowe powstaną w Piastowie”

 1. Hi pisze:

  Wielce szanowna WPR w tobie nadzieja mieszkańców Piastowa , że pomożesz nam w walce z bezmyślnością , zaniedbaniem ładu i sprzątania , w głupich i bezmyślnych decyzjach takich jak ,,zieleń.. czy boisko przy Sowińskiego z którego przed modernizacją korzystały dzieci a teraz to jest psia latryna a piłkarzy wcale nie ma nie mówiąc o ludziach starszych którzy na pewno korzystaliby z tężni solnej itd.Prosimy o zdjęcia i artykuły jak się żyje w naszym mieście!!!!!! Może władza wreszcie zadba o swoje gospodarstwo i dostrzeże jakim zaniedbanym miastem jest Piastów.
  Pomocy !!!!

 2. Mieszkaniec pisze:

  Piastów nie ma pieniędzy na nauki pływania dla dzieci- gdzie reszta powiatu pruszkowskiego ma, nie ma pieniędzy by trawę skosić, ani pielić już posadzonych ozdób. A tu takie Cyrki wyprawia

 3. Ludzie! pisze:

  Trzeba zmienić burmistrza w najbliższych wyborach!!! Ten ma poronione pomysły typu lokomotywa, albo nowy urząd miasta, a mieście syf, drogi i chodniki to katastrofa.

 4. Zmeczony pisze:

  Czyli najpierw wycinamy w ramach jednego projektu, następnie sadzimy w kolejnym projekcie. Zamiast jednej premii można dostać dwie. Szkoda tylko że pieniądze są zazwyczaj na sadzonki a na podlewanie już brakuje. Z drugiej strony logiczne, można ciągle sadzić kiedy większość młodych drzewek usycha. Pozdr.

 5. Gaga pisze:

  Nie sztuką coś stworzyć, trzeba jeszcze o to dbać. Świetnym przykładem jest zieleń miejska, która nasadzono kilka lat temu a teraz, niepielona i nieprzycinana, dziczeje i zarasta chwastem. Nie mówiąc już o altankach do ładowania rowerów, okupowanych przez zulernię i walających się wszędzie butelkach po alkoholu, których nie ma gdzie wyrzucić, bo brak koszy na śmieci.

 6. Mieszkaniec pisze:

  Miasto Piastów nie dba o inne dzielnice jak tylko park przy urzędzie miejskim. Wymuskany, że aż oczy bolą. Brakuje śmietników, bo wszędzie śmiecie się walają. Pozarastane chodniki zielskiem, że nie ma jak przejść. Chwasty wśród zasadzonych kwiatów koło wiaduktu, wzdłuż ulicy Warszawskiej i wojska polskiego, że kwiatów nie widać . Jak urząd sadzi piękne rośliny, to niech o nie dba i pieli ! Park przy szkole podstawowej nr 2 zaniedbany ! Ale oczywiście o park koło urzędu dbają, bo to wizytówka urzędu miasta! Ja jako mieszkaniec żądam, a nie proszę o porządek w Piastowie!

 7. Anonim pisze:

  Mieszkam prawie 55 lat w Piastowie i jak była dziurą tak samo została dziurą.Poruwnac z gminami ościennymi to jesteśmy ma ostatnim miejscu ,szczycić się zielenią itp.porazka

 8. Marcin pisze:

  a kiedy tory ninja, kina, miejsca dla ludzi Szuplewski i banda….

 9. DUPA pisze:

  nie głosujcie na platfusów i pis bo nigdy się nic nie zmieni

 10. Piastow4life pisze:

  A czy doczekamy się kiedyś śmietników na skrzyżowaniach? Wtedy może by te śmieci się tak nie walały

 11. Alok pisze:

  Zapraszam na spacer po ul. Mochnackiego

 12. Marta pisze:

  Piastów to najbrudniejsze miasto na Mazowszu. Psie kupy, śmieci na chodnikach. Koszy prawie nie ma. Dziury w ulicach i chodnikach. Zieleń miejska zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym, zaniedbana i zarastająca chodniki z kupami i śmieciami. Place zabaw śmierdzące, zaśmiecone stworzone dla żuli, nieatrakcyjne dla dzieci. Brak sklepów. Tylko domy, bloki i samochody. Smród i brud. A burmistrz…brak słów. Stary dziad bez pomysłu i polotu. Tylko trzyma stołek.

 13. Anonim pisze:

  Najważniejsze zielone projekty, a gdzie poprawa dróg w Piastowie na których na tą chwilę brak pieniędzy, udrożnienie przeprawy samochód z jednej na droga stronę Piastowa, rozjeżdżają się wszyscy pod okoliczne miejscowości ulica Tysiąclecia, stoi się w korkach, wdycha się spaliny to jest Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w Mieście gratulacje, podatek dla przyjezdnych słoików.

 14. Antypolityk pisze:

  Puki nie skończą się układy kolesiowskie to nie będzie w Piastowie ani fajnie ani dobrze ,,,niech słoiki terz płacą podatki skoro mieszkają w Piastowie a nie tylko żądania

 15. York pisze:

  W przyszłym roku wybory samorządowe. Czy będzie jakiś kandydat na miejsce Szuplewskiego i uratuje tonące miasto Piastów?

 16. Lolo pisze:

  Niestety nas Piastów to jedno najbrudniejszych miast w powiecie.
  Zarośnięte chodniki o walające się śmieci.

  Zgłoszenia do burmistrza Piastowa pozostają bez odpowoedzi i zero reakcji….jak syf był tak jest.

  Tylko czekać na wybory….trzeba coś zmienić w Piastowie

 17. Anonim pisze:

  Zróbcie wreszcie przyzwoitą drogę na Barcewicza bo to wstyd dla całego Piastowa

 18. .... pisze:

  Lepiej dziury w drogach połatajcie.

 19. mieszkaniec pisze:

  A może by tak dziury w drogach połatać i chodniki poprostować?

 20. Pastowianin 1969 pisze:

  Jest jeszcze dużo dziur w piastowskich ulicach do zagospodarowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły