Europejski Tydzień Mobilności także w Brwinowie

Brwinów

Co roku w połowie września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności. Po raz kolejny udział w wydarzeniu zgłosił Brwinów. Co zaplanowano?

Kampania Europejski Tydzień Mobilności została zapoczątkowana przez Komisję Europejską w 2002 roku. Ma ona na celu zmianę przyzwyczajeń i wybierania innego, niż samochód, środka komunikacji, a co za tym idzie pogłębianie świadomości ekologicznej i nakłonienie do dbania o nasza planetę. W tym roku temat przewodni to „Lepsze połączenia” – ludzi i miejsc. W dniach 16-22 września w wielu europejskich miastach odbędą się rozmaite wydarzenia. W tym w Brwinowie – co przygotowano? 17 września odbędzie się Masa Krytyczna, a 22 września – Dzień bez Samochodu. Co dalej?

Konkurs plastyczny „Lepsze połączenia – moja droga do szkoły” dla uczniów szkół podstawowych (klas I-VIII) z gminy Brwinów. Prace mają przedstawiać jak najbardziej ekologiczny sposób dotarcia do szkoły – rower, hulajnoga, pieszo itp.

Konkurs fotograficzny „Lepsze połączenia – na rowerze” dla każdej pełnoletniej osoby. Konkurs polega na wykonaniu fotografii na szlaku rowerowym na terenie gminy Brwinów. Zdjęcie ma przedstawiać uczestnika konkursu z ekologicznym środkiem transportu – hulajnoga, rower, rolki i zawierać krótki opis gdzie zostało wykonane.

Konkursy na Facebooku – odpowiadanie na zadane pytania zamieszczane na fanpejdżu gminy Brwinów. Pytania będą związane z tematem mobilności na terenie gminy.

Zwycięzcy i laureaci poszczególnych konkursów otrzymają nagrody. Dodatkowo prace plastyczne i fotografie podpisane imieniem i nazwiskiem będą opublikowane w Biuletynie Informacyjnym gminy Brwinów „Ratusz”, stronie internetowej gminy i gminnym Facebooku. Będą tam również opublikowane imiona i nazwiska zwycięzców konkursów facebookowych.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.