Euro 2012: UEFA ominęła Pruszków

Region

W ostatni weekend dyrektor w UEFA Lukas Achermann i Tomasz Szulc, odpowiedzialny za przygotowanie i wybór centrów pobytowych w spółce EURO 2012 Polska, odwiedzali szereg ośrodków w województwach mazowieckim, warmińsko-mazurskim oraz pomorskim - podała PAP. My dowiedzieliśmy się, że UEFA pominęła Pruszków.

– UEFA zażyczyła sobie obejrzenie osobiście niektórych ośrodków – powiedział nam Tomasz Szulc. Proszę jednak się tym nie sugerować. To nie było przesądzające. To nie znaczy, że jak nie przyjechaliśmy do Pruszkowa, to tego miasta UEFA nie wybierze – od razu tłumaczył.

Chęć goszczenia drużyn piłkarskich zgłosiło wstępnie blisko 60 miejscowości z całej Polski. Większość z ofert opierała się o istniejącą lub powstającą obecnie bazę hotelową, jednak tylko nieliczne spełniały wszystkie podstawowe wymogi. W tej sytuacji brane są pod uwagę także te ośrodki, w których funkcjonują hotele wysokiej klasy a zaawansowanie inwestycji związanych z częścią sportowo-treningową gwarantuje zakończenie jej do wiosny 2012 roku.

UEFA planuje publikację katalogu polskich i ukraińskich centrów pobytowych na EURO 2012 w połowie tego roku. Wydawnictwo to, w którym znajdzie się od 16 do 20 polskich propozycji, otrzymają wszystkie federacja piłkarskie zrzeszone w UEFA.

– Niebawem będzie ostateczna decyzja, które gminy zostaną wybrane – powiedział nam Szulc. Na pytanie, co znaczy „niebawem”, nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć.

Na centrum pobytowe, zgodnie z wymogami UEFA, składa się hotel o najwyższym standardzie i co najmniej jedna płyta piłkarska z naturalną nawierzchnią w pobliżu. Istotna jest również lokalizacja – dojazd z lotniska do hotelu nie powinien przekraczać jednej godziny.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.