Euro 2012: Pruszków faworytem

Region

Wiosną zapadną ostateczne decyzje dotyczące centrów pobytowych na Euro 2012. W wyścigu tym bierze udział sześć podwarszawskich miejscowości, z których największe szanse ma Pruszków.

Miejscowości znajdujące się w okolicy Warszawy mają duże szanse na tle innych części Polski, ze względu na bliskość Stadionu Narodowego w stolicy, gdzie odbędzie się m.in. mecz otwarcia i najprawdopodobniej jeden z półfinałów. To, poza stadionem w Kijowie, główny obiekt imprezy. Można więc spodziewać się, że Pruszków, Nadarzyn, Piaseczno, Józefów, Sulejówek i Ząbki będą atrakcyjnymi lokalizacjami dla europejskich drużyn.

Największe szanse spośród nich ma Pruszków. – Na czerwiec 2011 roku Pruszków będzie kompletnie gotowy jeśli chodzi o przyjęcie którejkolwiek z drużyn grających w Warszawie – zapewnił na antenie TVN Warszawa wiceprezydent Andrzej Królikowski.

W Pruszkowie remontowane są obecnie boiska treningowe. Potem zbudowana zostanie druga trybuna przy stadionie głównym. Dzięki temu cały obiekt będzie mógł pomieścić blisko 5 tys. osób. Już teraz murawa jest podgrzewana, a w planach jest jeszcze profesjonalny gabinet odnowy biologicznej. I co ważne, w sąsiedztwie jest hotel.

W równie dobrej sytuacji jest Sulejówek, poważniejszym konkurentem będzie także Józefów. Pozostałym miastom brakuje funduszy.

Piłkarskie mistrzostwa Europy odbędą się w czerwcu i lipcu 2012 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.